Stefanie Schuster


Stefanie Schuster w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stefanie Schuster (ur. 19 kwietnia 1969 w Riezlern) – austriacka narciarka alpejska, brązowa medalistka mistrzostw świata.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała 8 sierpnia 1989 roku w Las Leñas, zajmując dwunaste miejsce w zjeździe. Tym samym już w swoim debiucie wywalczyła pierwsze pucharowe punkty. Na podium zawodów PŚ po raz pierwszy stanęła 11 stycznia 1997 roku w Bad Kleinkirchheim, kończąc zjazd na trzeciej pozycji. W zawodach tych wyprzedziły ją jedynie Heidi Zurbriggen ze Szwajcarii i Niemka Hilde Gerg. Jeszcze dwa razy stawała na podium: 9 lutego 2000 roku w Åre ponownie była trzecia w zjeździe, a 22 grudnia 2001 roku w Sankt Moritz zajęła trzecie miejsce supergigancie. Najlepsze wyniki osiągnęła w sezonie 1997/1998, kiedy to w klasyfikacji generalnej zajęła dwunaste miejsce, a w klasyfikacji kombinacji była szósta. Ponadto w sezonie 1999/2000 była czwarta w klasyfikacji kombinacji.

Podczas mistrzostw świata w Vail/Beaver Creek w 1999 roku zdobyła brązowy medal w zjeździe, ulegając tylko dwóm rodaczkom: Renate Götschl i Michaeli Dorfmeister. Był to jej jedyny medal wywalczony na międzynarodowych zawodach tej rangi. Była też między innymi szósta w kombinacji na mistrzostwach świata w Morioce w 1993 roku oraz mistrzostwach świata w St. Anton osiem lat później. W 1994 roku wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Lillehammer, zajmując 30. miejsce w supergigancie. Brała też udział w igrzyskach olimpijskich w Nagano w 1998 roku, gdzie jej najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w kombinacji. Walkę o medal przegrała tam z Hilde Gerg o 0,75 sekundy. Na tych samych igrzyskach była też między innymi dziewiąta w supergigancie.

W 2002 roku zakończyła karierę.

Osiągnięcia | edytuj kod

Igrzyska olimpijskie | edytuj kod

Mistrzostwa świata | edytuj kod

Puchar Świata | edytuj kod

Miejsca w klasyfikacji generalnej | edytuj kod

Miejsca na podium w zawodach | edytuj kod

  1. Bad Kleinkirchheim11 stycznia 1997 (zjazd) - 3. miejsce
  2. Åre9 lutego 2000 - (zjazd) - 3. miejsce
  3. Sankt Moritz22 grudnia 2001 (supergigant) - 3. miejsce

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Stefanie Schuster" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy