Styles P


Styles P w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

David Styles (urodzony 28 listopada 1974 roku), lepiej znany jako Styles P, to amerykański raper. Jego ojciec jest pochodzenia amerykańskiego, matka afrykańskiego. Jest członkiem grup The LOX, D-Block i Ruff Ryders. Jest znany ze swoich harcore'owych tekstów.

Spis treści

Kariera muzyczna | edytuj kod

Urodzony w Queens, wychowywał się w Yonkers, Styles zaczął rapować z Jadakissem, Kasaanem i Sheekiem. Podpisał kontrakt z wytwórnią Bad Boy Records, stał się członkiem grupy The LOX ("Living Off Xperience"), nagrywał piosenki z Biggiem, Puff Daddy i Darrenem Blackburnem. W 1998, The Lox wydali Money, Power & Respect z przebojem o tym samym tytule z Lil Kim i członkiem grupy Ruff Ryders DMX-em. Potem Styles rozpoczął zaczął starać się o rozwiązanie kontraktu z Bad Boys, a po nim reszta Lox. Kiedy to się udało, podpisali kontrakt z wytwórnią Interscope. Wkrótce wydali jako grupa album "We Are the Streets" i "Kiss tha Game Goodbye" Jadakissa.

W 2002 Styles wydał swój debiutancki album "A Gangster and a Gentleman". Zawiera utwór "The Life" nagrany z Pharoahe Monch, który został najpierw nagrany na składankę "Soundbombing 3" Rawkus Records. Hitem stał się również utwór o marihuanie, "Good Times (I Get High)", Jeden z najczęściej puszczanych utworów w 2002 roku.

W 2003 roku, Styles i Jadakiss nagrali utwór na "Oz Soundtrack" zatytułowany "Some Niggas". Opowiada o życiu w więzieniu. Piosenka ta stała się najlepiej, z tego albumu, znaną na ulicach.

W 2004 roku ukazał się nowy mixtape Stylesa, "Ghost Stories", wydany tylko w Nowym Jorku. Dopiero w następnym roku został rozprzestrzeniony w innych miastach i w Internecie. Styles również wystąpił na przebojowym "Locked Up" Akona.

W 2005 wystąpił z Jadakissem na przebojowym remiksie "We Belong Together"; na albumie Miri Ben-Ari "The Hip-Hop Violinist" ("We Gonna Win"). Wydał dwa mixtape'y: "Ghost in the Shell" (wiosną) i "Ghost in the Machine" (jesienią).

Styles P wystąpił na wielu utworach raperów takich jak Ghostface Killah, Jadakiss i Method Man. Prawdopodobnie pojawi się również na nadchodzącym albumie DMX-a The Resurrection of Hip-Hop.

Styles opowiada o stracie swojego młodszego brata na kawałku "My Brother", jednym z utworów, na których Styles najbardziej wyraża swoje emocje.

Styles czerpie swoją inspirację głównie od młodszego kuzyna, Steve'a Caruso.

Beefy | edytuj kod

W 2001 Jadakiss na wywiadzie w Source Magazine stwierdził, że raperzy z Filadelfii kopiują jego styl. Beanie Sigel z Roc-A-Fella wydał dwa dissy w odpowiedzi. Styles z The LOX nagrał freestyle'a, w którym dissuje Beaniego, Freewaya, Jaya-Z i wszystkich z Roc-a-Fella.

Styles P, jako członek grupy D-Block, odgrywał ważną rolę w beefie z G-Unit. Kłótnia miała swój początek późno w 2004, kiedy Ja Rule, raper znany ze swojego beefu z 50 Centem, wydał album zatytułowany "R.U.L.E.". Na zawartym na nim utworze "New York" wystąpił również Jadakiss.

50 Cent powiedział, że wystąpienie Jadakissa na R.U.L.E. traktuje jako atak i zdissował całe The LOX na "Piggy Bank" z albumu "The Massacre".

Spowodowało to poważny beef pomiędzy D-Block a G-Unit, w którym natychmiast wziął udział Styles. Powstało wiele mixtape'ów, na których znalazły się dissy autorstwa Stylesa, szczególnie dużo pojawiło się ich na Ghost in the Machine, które zawiera chociażby "Invite to 50" (również "Snitching 101" czy "Pussy Niggas").

Dobrze znanym dissem jest "Kiss Your Ass Goodbye", które pojawiło się w 2005 na wielu mixtape'ach i na albumie Sheeka "After Taxes". Innymi znanymi utworami przeciwko G-Unit są "Ms. Jackson" i "Problem Child".

Na Hot 97 Styles odbył rozmowę telefoniczną z 50 Centem, w której beef został zakończony.

Time Is Money | edytuj kod

Planowaną datę wydania albumu wielokrotnie zmieniano: początkowo miało to być wiosną 2005. Jesienią 2005 z października przełożono na listopad. Time Is Money zostało ostatecznie wydane 19 grudnia 2006 roku.

"I'm Black", pierwszy singel zyskał duży rozgłos, podobnie jak "Can You Believe It" z Akonem, do którego powstał klip. Gościnnie wystąpili również Gerald Levert, Jagged Edge, J-Hood, Marsha Ambrosius, Rashad, Talib Kweli i The Lox. Podkłady zostały skomponowane przez takich producentów jak Swizz Beatz czy Scott Storch.

Dyskografia | edytuj kod

Albumy solowe | edytuj kod

The Lox/D-Block | edytuj kod

Mixtape'y | edytuj kod

Single | edytuj kod

Gościnnie | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Styles P" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy