Superpuchar Europy UEFA 1973

Superpuchar Europy UEFA 1973 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mecze o Superpuchar Europy 1973 zostały rozegrane 9 i 16 stycznia 1974 pomiędzy Ajaksem, zwycięzcą Pucharu Europy 1972/1973 oraz Milanem, triumfatorem Pucharu Zdobywców Pucharów 1972/1973. Ajax zwyciężył w dwumeczu 6:1, tym samym wygrywając Superpuchar Europy po raz drugi w historii klubu.

Spis treści

Droga do dwumeczu | edytuj kod

Milan | edytuj kod

Ajax | edytuj kod

Szczegóły meczu | edytuj kod

Pierwszy mecz | edytuj kod

Pierwsze spotkanie finału odbyło się 9 stycznia 1974 na stadionie San Siro w Mediolanie. Frekwencja na stadionie wyniosła 12 856 widzów. Mecz sędziował Rudolf Scheurer ze Szwajcarii. Mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 77. minucie strzelił Luciano Chiarugi.

Drugi mecz | edytuj kod

Drugie spotkanie finału odbyło się 16 stycznia 1974 na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie. Frekwencja na stadionie wyniosła 15 350 widzów. Mecz sędziował Rudi Glöckner z NRD. Mecz zakończył się zwycięstwem Ajaksu 6:0. Bramki w meczu strzelali Jan Mulder w 26. minucie, Piet Keizer w 35. minucie, Johan Neeskens w 71. minucie, Johnny Rep w 81. minucie, Gerrie Mühren w 84. minucie z rzutu karnego i Arie Haan w 87. minucie.