Superpuchar Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce nożnej


Superpuchar NRD w piłce nożnej mężczyzn w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Superpuchar Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce nożnej) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Superpuchar Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce nożnej (niem. DFV-Supercup) – mecz piłkarski pomiędzy aktualnym Mistrzem Niemieckiej Republiki Demokratycznej oraz zdobywcą Pucharu Niemieckiej Republiki Demokratycznej w danym sezonie (jeżeli ta sama drużyna wywalczyła zarówno mistrzostwo, jak i Puchar kraju – to jej przeciwnikiem zostaje finalista).

Spis treści

Format | edytuj kod

Mecz o Superpuchar Niemieckiej Republiki Demokratycznej rozgrywany był przed rozpoczęciem każdego sezonu. W przypadku remisu po upływie regulaminowego czasu gry miała być przeprowadzana dogrywka. Jeżeli i ona nie wyłoniłaby zwycięzcy, to od razu zarządzana była seria rzutów karnych.

Historia | edytuj kod

W sezonie 1989 odbył się pierwszy i jedyny oficjalny mecz o Superpuchar Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Jeszcze w 1988 zaplanowany był mecz o Superpuchar, ale Dynamo Berlin zdobył mistrzostwo i Puchar. Pierwszy pojedynek rozegrano 5 sierpnia 1989 roku. W tym meczu Dynamo Berlin pokonał 4:1 Dynamo Drezno na Stadionie Przyjaźni w Chociebużu.

Najbardziej utytułowany klub to Dynamo Berlin, którzy wygrywał trofeum 1 raz.

Tabela meczów o Superpuchar | edytuj kod

Uwaga:
Czcionką pochyłą oznaczono zespoły którzy zdobyli Puchar.

Statystyki | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Podano daty meczów finałowych

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Superpuchar Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce nożnej" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy