Surina de Beer


Surina de Beer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Surina de Beer (ur. 28 czerwca 1978 w Pretorii) – południowoafrykańska tenisistka, dwukrotna mistrzyni juniorskiego US Open w 1994 i 1996 roku.

Zawodniczka odnosząca sukcesy głównie w turniejach rangi ITF. Pierwszy tego typu turniej w grze singlowej wygrała w 1996 roku w angielskim Ilkley, pokonując w finale Australijkę Cindy Watson. Był to bardzo udany turniej dla tenisistki, ponieważ grę singlową wygrała jako kwalifikantka a oprócz tego tryumfowała w grze podwójnej.

W 1998 roku udanie zadebiutowała w rozgrywkach WTA, biorąc udział w kwalifikacjach do turnieju w Tokio. Po wygranych kwalifikacjach zagrała po raz pierwszy w karierze w fazie głównej turnieju, ale odpadła w pierwszej rundzie. Sukces ten zaowocował dalszymi znaczącymi osiągnięciami w tym roku. W maju wzięła udział w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Roland Garros, gdzie dotarła do drugiej rundy. Jeszcze lepszy start odnotowała w Wimbledonie. Najpierw wygrała kwalifikacje, pokonując w decydującym o awansie meczu Aleksandrę Olszę a potem, w fazie głównej turnieju, doszła do trzeciej rundy. Był to jej największy w karierze sukces w historii występów w turniejach wielkoszlemowych.

W sumie, w czasie swojej kariery, nie wygrała żadnego turnieju cyklu WTA ale za to zwyciężyła w jedenastu turniejach singlowych i aż trzydziestu pięciu deblowych rangi ITF.

Reprezentowała również swój kraj w rozgrywkach Pucharu Federacji.

Spis treści

Wygrane turnieje rangi ITF | edytuj kod

Gra pojedyncza | edytuj kod

Finały juniorskich turniejów wielkoszlemowych | edytuj kod

Gra podwójna (2) | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Surina de Beer" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy