Suzuki Warsaw Masters 2008


Suzuki Warsaw Masters 2008 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Suzuki Warsaw Masters 2008 – pokazowy turniej tenisowy rozgrywany w dniach 30 kwietnia – 4 maja 2008 roku w Warszawie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 105 000 dolarów amerykańskich.

Starania o zorganizowanie w stolicy Polski pokazowej imprezy rozpoczęto po tym, jak sponsorzy wycofali się i turniej J&S Cup (druga kategoria w WTA Tour) został usunięty z kalendarza rozgrywkowego. Decyzję podano do publicznej informacji 12 listopada 2007. Wkrótce poinformowano o zaakceptowaniu nowego pomysłu. Największą gwiazdą pierwszej edycji była Amerykanka Lindsay Davenport, mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, medalistka olimpijska oraz była liderka klasyfikacji WTA. Wystąpiły również Swietłana Kuzniecowa (mistrzyni US Open 2004) oraz Jelena Diemientjewa – dwukrotna wicemistrzyni Wielkiego Szlema. Spośród reprezentantek Polski zagrały Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska. 10 kwietnia 2008 roku ustalono podział tenisistek na grupy – niebieską i czerwoną. Finał zawodów odbył się 4 maja 2008 roku.

Spis treści

Przebieg turnieju | edytuj kod

Marta Domachowska podczas meczu z Jeleną Diemientjewą, mecz o 3 miejsce Maria Kirilenko podczas meczu ze Swietłaną Kuzniecową, finał

Pierwszego dnia zawodów, 30 kwietnia, Marija Kirilenko pokonała Lindsay Davenport w dwóch setach. Amerykanka przyleciała do Warszawy dzień wcześniej z Los Angeles (dziewięć godziny różnicy czasowej). Także w środę, w pojedynku dwóch Polek, Marta Domachowska wygrała z Agnieszką Radwańską. Krakowianka zeszła z kortu w wyniku choroby wirusowej, która uniemożliwiała jej grę.

W czwartek, 1 maja, Marta Domachowska pokonała w dwóch krótkich setach Jelenę Diemientjewą, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie czerwonej. W drugim spotkaniu Swietłana Kuzniecowa wygrała ze swoją rodaczką Mariją Kirilenko w trzech setach. Mecz był przerywany opadami deszczu. Mimo porażki Kirilenko również zapewniła sobie miejsce w półfinale.

Trzeciego dnia imprezy, 2 maja, w pierwszym meczu Swietłana Kuzniecowa wygrała 6:4, 6:4 z Lindsay Davenport i tym samym wygrała grupę niebieską, kończąc z bilansem setów 4:1. W kolejnym spotkaniu Jelena Diemientjewa pokonała po ponad dwugodzinnej grze Agnieszkę Radwańską w trzech setach.

W półfinałach zagrały Kuzniecowa z Diemientiewą, a Domachowska z Kirilenko. Polka przegrała z wyżej klasyfikowaną Rosjanką 5:7, 3:6. W drugim półfinale Kuzniecowa pokonała także w dwóch setach Jelenę.

Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem Dementiewej nad Domachowską 6:3, 6:3.

W spotkaniu finałowym Swietłana Kuzniecowa po raz drugi w tym turnieju pokonała Mariję Kirilenko i tym sposobem zajęła 1 miejsce.

Uczestniczki turnieju | edytuj kod

Jelena Diemientjewa podczas meczu z Martą Domachowską

Faza grupowa | edytuj kod

Uderzenie Marty Domachowskiej Jelena Diemientjewa Swietłana Kuzniecowa, finał Serwis Marii Kirilenko Swietłana Kuzniecowa

Grupa niebieska | edytuj kod

Wyniki

Tabela

Grupa czerwona | edytuj kod

Wyniki

Tabela

Faza pucharowa | edytuj kod

Półfinały

Mecz o 3 miejsce

Finał

Pula nagród | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. singlowe w całej karierze
  2. najlepsze wyniki w karierze w grze pojedynczej
  3. najwyższy w karierze
  4. aktualny ranking
  5. Agnieszka Radwańska skreczowała w wyniku problemów zdrowotnych. Tenisistka chorowała na chorobę wirusową, przyjmowała antybiotyki, przez co źle się czuła.
Na podstawie artykułu: "Suzuki Warsaw Masters 2008" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy