Sypiając z wrogiem


Sypiając z wrogiem w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sypiając z wrogiem – amerykański thriller psychologiczny z 1991 roku w reżyserii Josepha Rubena[1], oparty na powieści Nancy Price z 1987 roku, o takim samym tytule[2].

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Od trzech lat Laura (Julia Roberts) i Martin (Patrick Bergin) wydają się doskonałym małżeństwem. Mieszkają w luksusowej willi nad oceanem. Ale Laura prowadzi podwójne życie: przed mężem udaje szczęśliwą kobietę, ale w rzeczywistości czeka tylko na okazję, by uciec od niego z powodu jego napadów przemocy i zazdrości.

Szczegółowo przygotowała swoją ucieczkę i udało jej się "zniknąć". Oficjalnie jest martwa. Pod przybranym nazwiskiem rozpoczyna teraz nowe życie, przydarza się jej nowa miłość (Kevin Anderson), co pomaga jej przezwyciężyć lęki i zahamowania. Ale Martin odkrywa mistyfikację i rusza na poszukiwanie Laury, z postanowieniem, że mu za to zapłaci. Zawsze mówił przecież, że jeśli pewnego dnia go zostawi, znajdzie ją i zabije.

Obsada | edytuj kod

Produkcja | edytuj kod

Zdjęcia do filmu kręcono w Abbeville i Clinton (Karolina Południowa) oraz w Kure Beach, Wrigthsville Beach i Wilmington (Karolina Północna). Okres zdjęciowy trwał od 2 kwietnia do 22 czerwca 1990 roku.

Odbiór | edytuj kod

Film Sypiając z wrogiem spotkał się z negatywną reakcją krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes, 24% z trzydziestu czterech recenzji filmu jest negatywne (średnia ocen wyniosła 4,4 na 10)[3].

Nagrody i nominacje | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Kari Granville. Joseph Ruben Finally Gets His Crane : Movies: A veteran director of low-budget fare makes it to majors with 'Sleeping With the Enemy.'. „The Los Angeles Times”, 8 lutego 1991 (ang.). [dostęp 2018-02-03]. 
  2. Nancy Price: Nancy Price - Biography (ang.). Nancypricebooks.com. [dostęp 2018-02-03].
  3. Sleeping with the Enemy (1991) (ang.). W: Rotten Tomatoes [on-line]. [dostęp 2018-02-03].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Sypiając z wrogiem" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy