Szablon:Test


Szablon:Test w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Dokumentacja szablonu zobacz historia odśwież

Spis treści

Użycieedytuj kod

Szablon zaleca się stosować nie wobec wandali, lecz wobec użytkowników, którzy są nowi, popełniają błędy techniczne, niszcząc w ten sposób treść czy w podobnych przypadkach.

Dla użytkowników, którzy wprowadzają bezsensowne edycje lub celowo niszczą dorobek, wstawiamy {{test2}}; ({{test3}} lub {{test4}} dla użytkownika, który wykonał ewidentny wandalizm, a chcemy uświadomić mu, że za takie działanie zostanie zablokowany.

Uwaga – używaj szablonów rozsądnie, nie dlatego, że są fajne – lepiej napisać coś od siebie w niektórych przypadkach. Nie zależy nam przecież, by ludzi przeganiać „wesołymi” komunikatami.

Standardowo szablon wpisujemy do dyskusji wikipedysty jako część nowej sekcji:

== [[hasło]] == {{subst:test}} Uprzejmy wpis o szczegółach niepomyślnej edycji. ~~~~ 


Przykład wstawianego komunikatuedytuj kod

Witaj. Twoja edycja treści w Wikipedii powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikipedii :)

[...], pozdrawiam Jan Kowalski

Błędyedytuj kod

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne.

Zobacz teżedytuj kod


Na podstawie artykułu: "Szablon:Test" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy