Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie


Na mapach: 52°12′07,56″N 21°02′23,14″E/52,202100 21,039760

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie (dawna Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego) – niepubliczna szkoła wyższa, założona w Warszawie w 1993 roku, będąca jedną z najstarszych szkół niepublicznych w Polsce, która została wpisana do rejestru uczelni niepublicznych prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nr DNS 3-0145/TBM/89/93.

Misją uczelni, wykształconą na bazie ponad 150-letniej tradycji działalności edukacyjnej Zgromadzenia Zmartwychwstańców w wielu krajach świata, jest: Edukacja do chrześcijańskiej służby Narodowi, Kościołowi i Państwu. Wdrażanie uniwersalizmu chrześcijańskiego według Zmartwychwstańców, który brzmi: Podejmując zbawczy plan Boga wobec Narodu Polskiego i innych narodów, będziemy działać dla ich suwerenności i poszanowania w świecie. Będziemy skutecznie działać na rzecz wspólnoty ludzkiej, która byłaby w stanie zaakceptować dążenia Narodu Polskiego do godnego życia. Uczelnia o profilu katolickim skupia środowiska akademickie o profilu konserwatywnym. Często określana jest mianem „kuźni konserwatywnych elit”[potrzebny przypis].

Spis treści

Kierunki kształcenia | edytuj kod

Obecnie Uczelnia daje możliwość podjęcia studiów pierwszego (licencjackie, inżynierskie) i drugiego stopnia w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym) na dziesięciu kierunkach prowadzonych w siedzibie głównej jak i wydziałach zamiejscowych.

Uczelnia oferuje również studia podyplomowe.

Wykładowcy | edytuj kod

 Z tym tematem związana jest kategoria: Wykładowcy Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie.

Wydziały zamiejscowe | edytuj kod

W ciągu prawie 20 lat funkcjonowania powstały Wydziały Zamiejscowe w 8 miastach: Chełmie, Elblągu, Krakowie, Łomży, Opolu, Szczecinie, Warszawie, Zabrzu.

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego jest również założycielem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży[potrzebny przypis].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (uczelnia):
Na podstawie artykułu: "Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy