Szymon na żywo


Szymon na żywo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szymon na żywo – telewizyjny program rozrywkowy, nadawany co tydzień w poniedziałek o godzinie 21.30 od 12 marca 2012 do 28 maja 2012 przez stację TVN i prowadzony przez Szymona Majewskiego.

Spis treści

O programie | edytuj kod

Program składa się m.in. z rozmów z zaproszonymi gośćmi, śmiesznych filmików, scenek odgrywanych na żywo przez parodystów.

Stałe elementy programu:

W programie są też prezentowane wcielenia Szymona między innymi : Franciszek Cuda (parodia selekcjonera Polski w piłce nożnej Franciszka Smudę) czy Anna Foch-Tryskolaska.

W programie pojawia się Bilguun Ariunbaatar, który w satyryczny sposób zaprasza mieszkańców innych krajów do Polski na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 oraz sporadycznie jako reporter fikcyjnej mongolskiej telewizji U1 BATOR.

W programie pojawia się również aktor Piotr Cyrwus m.in. jako parodysta.

Goście | edytuj kod

Wydarzenia | edytuj kod

  • Program miał początkowo być emitowany od 5 marca 2012, ale ze względu na żałobę narodową po tragedii pociągu w Szczekocinach premiera programu została przełożona na 12 marca 2012.
  • W trzecim odcinku programu Szymon Majewski zachęcał widzów, aby weszli na portal holenderskiej partii Geerta Wildersa, co spowodowało że serwer tej strony padł z przeciążenia. Holenderskie media głośno informowały o apelu Szymona Majewskiego.
  • 21 kwietnia 2012 ekipa programu Szymon na żywo wysłała do telewizji Polsat aktorkę, która przypominała Agnieszkę Radwańską, gdzie wystąpiła w programie Się Kręci na żywo, prowadzący program Maciej Dowbor i ekipa programu była pewna że jest to prawdziwa tenisistka.
  • 28 maja 2012 odbył się odcinek specjalny, który został zatytułowany SzyMonGoooł!. Odcinek w całości został poświęcony zbliżającemu się Euro 2012. Program razem z Szymonem Majewskim prowadził Bilguun Ariunbaatar.

W programie występował zespół SheMoans pod kierownictwem Michała FOX-a Króla. Skład zespołu: Ewelina Kordy - wokal Joanna „Jane” Purzycka - gitara, wokal Katarzyna Lisowska - instrumenty klawiszowe, wokal Zuzanna Ossowska - bas, wokal Agnieszka Trzeszczak - perkusja

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Szymon na żywo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy