TV Centrum


TV Centrum (Warszawa) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z TV Centrum) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

TV Centrum – nieistniejąca polska stacja telewizyjna z siedzibą w Warszawie.

TV Centrum była stacją o profilu rozrywkowym, nadawała program 24 godziny na dobę. Stacja zawiesiła nadawanie 23 grudnia 2003 roku z przyczyn finansowych[1]. Od stycznia 2005 roku rozpoczęły się przygotowania do ponownego startu po tym, jak spółka znalazła nowego inwestora. W tym czasie stacja posiadała nadal ważną koncesję na rozprowadzanie programu telewizyjnego.

Stacja była w trakcie zakupu i produkcji programów, jak również sfinalizowała podpisywanie umowy o dystrybucję swego programu przez satelitę Eutelsat HotBird. Spłacała również długi zaciągnięte przez poprzedniego właściciela. W momencie startu kanał byłby niekodowany i bezpłatny. Ofertę nowej telewizji wypełniać miały min. programy sportowe i edukacyjne.

Jednak 10 czerwca 2005 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji cofnęła koncesję TV Centrum, powołując się na zapis, iż organ ten ma prawo odebrać koncesję w przypadku, gdy nadawca nie emituje programu przez okres dłuższy niż trzy miesiące. Kontrowersyjnym okazał się fakt, iż koncesja TV Centrum nie została cofnięta przez blisko rok od zawieszenia przez stację działalności, a dopiero po tym jak nowy właściciel poinformował KRRiT o zmianach w strukturze własnościowej spółki i przygotowaniach do wznowienia przez stację emisji[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. Koniec TV Centrum?, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-27]  (pol.).
  2. http://mediaboss.pl/newsy/2005/czerwiec/tv_centrum_stracila_koncesje.php
Na podstawie artykułu: "TV Centrum" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy