Taça Brasil


Taça Brasil w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Taça Brasilbrazylijskie rozgrywki pucharowe rozgrywane w latach 1959-1968 w celu wyłonienia reprezentanta Brazylii w Copa Libertadores. W tym okresie był to najważniejszy turniej ogólnokrajowy w Brazylii. W odróżnieniu jednak od obecnie rozgrywanej ligi brazylijskiej, turniej grany był systemem pucharowym (jak dziś Copa do Brasil).

Spis treści

Copa Libertadores | edytuj kod

Taça Brasil zorganizowano w celu wyłonienia reprezentanta Brazylii do niedawno utworzonego Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika rozgrywanego w Europie Pucharu Mistrzów.

W latach 1959-1964 zwycięzca Taça Brasil miał prawo gry w następnym roku w Copa Libertadores. W roku 1965 i 1966 prawo do gry w Pucharze Wyzwolicieli obok zwycięzcy miał także finalista. W roku 1967 i 1968 obok zwycięzcy Taça Brasil prawo gry w Copa Libertadores miał zwycięzca Torneio Roberto Gomes Pedrosa (turniej znany także pod nazwą "Taça de Prata"). W 1968 roku rozegrana została ostatnia edycja Taça Brasil. W roku 1969 i 1970 dwa do Copa Libertadores kwalifikowały się dwa najlepsze kluby w Torneio Roberto Gomes Pedrosa. Od 1971 roku rozgrywa się mistrzostwa Brazylii (Campeonato Brasileiro).

Zwycięzcy | edytuj kod

Kluby według tytułów | edytuj kod

Królowie strzelców | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Piłka nożna w Brazylii


Na podstawie artykułu: "Taça Brasil" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy