Tabaluga (film animowany)


Tabaluga (film animowany) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tabaluganiemiecko-kanadyjski film animowany z 2018 roku oparty na serialu Tabaluga i muzyce rockowej Tabaluga und das leuchtende Schweigen Petera Maffaya.

Spis treści

Streszczenie fabuły | edytuj kod

Tabaluga (ostatni smok na Ziemi) rośnie w bujnej Rajskiej (Zielonej) Dolinie. Podczas poszukiwań smoczego ognia spotyka piękną lodową księżniczkę Lilli na Lodolandii. Mieszkańcy obu krain są wobec siebie bardzo podejrzliwi, ale Tabaluga i Lilli są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że uprzedzenia są błędne i lubią się nawzajem. Lilli zabiera Tabalugę do Arktosa, władcy Lodolandii nie wiedząc, że Arktos zamroził wszystkie smoki i zabił rodziców Tabalugi. Arktos próbuje zabić Tabalugę za pomocą swojej magicznej broni lodowej, ale Lilli i jej przyjaciel niedźwiedź polarny Limbo pomagają mu uciec i udać się z nim na Rajską (Zieloną) Dolinę. Tabaluga i Lilli rozpoczynają romans. Arktos wysyła armię, aby zaatakować Rajską (Zieloną) Dolinę. Stary strażnik Tabalugi, Kruk Kolk, radzi mu odwiedzić mądrego Nessaję na bagnach, który mówi mu, że jego ogień zawsze był w jego sercu, chociaż smok początkowo jej nie wierzy. Lilli wraca na Lodolandie, aby spróbować zainspirować popularne powstanie przeciwko Arktosowi, ale porywa ją, a następnie uwięzia Tabalugę, która podąża za nią. Kiedy Arktos rusza, by zabić Lily, Tabaluga znajduje ogień i walczy z lodową bronią Arktosa. Lilli kradnie kapelusz Arktosa, który oślepia Arktosa, a Tabaluga potrafi stopić Arktosa do niewielkich rozmiarów; Arktos ucieka. Lodolandczycy i Rajko (Zielono) Dolinowce zostają przyjaciółmi.

Odbiór | edytuj kod

Polska widownia zgromadzona na grupach Facebookowych negatywnie odniosła się do opublikowanych fotosów, krytykując styl animacji. Głównym przedmiotem krytyki jest wykonanie postaci Tabalugi w CGI.

Obsada | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

  • Global Screen, www.globalscreen.de [dostęp 2020-02-14] . – Global Screen
  • Tabaluga: Film, Tabaluga Wiki [dostęp 2020-02-14]  (pol.). – Tabaluga Wiki
  • Tabaluga. [dostęp 2020-02-14]. – Filmweb
Na podstawie artykułu: "Tabaluga (film animowany)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy