Tadeusz Pomianek


Tadeusz Pomianek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tadeusz Pomianek (ur. 1950) – polski naukowiec, specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu organizacji i zarządzania, wykładowca akademicki, rektor, a następnie prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Życiorys | edytuj kod

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Francuskiego Instytutu Zarządzania (IFG)[1]. Uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z organizacją i zarządzaniem, a w szczególności z zarządzaniem zasobami ludzkimi[2].

Pracował m.in. na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie kierował Zakładem Inżynierii Materiałowej. Został również profesorem nadzwyczajnym i rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie[2], a później prezydentem tej uczelni. Objął funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia Promocji Przedsiębiorczości w Rzeszowie[3], jest autorem programu stypendialnego, za które SPP otrzymało w 2000 nagrodę w konkursie Pro Publico Bono[1]. Jest również prezesem Europejskiego Centrum Certyfikacji, spółki prawa handlowego będącej założycielem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera[1].

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011)[4].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c Prof. Tadeusz Pomianek. wse.krakow.pl. [dostęp 2012-04-16].
  2. a b Dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2012-04-16] .
  3. Zarząd Stowarzyszenia Promocji Przedsiębiorczości. spp.org.pl. [dostęp 2012-04-16].
  4. M.P. z 2012 r. poz. 134
Na podstawie artykułu: "Tadeusz Pomianek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy