Tamera Mowry


Tamera Mowry w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tamera Darvette Mowry (ur. 6 lipca 1978 r.) – amerykańska aktorka, bliźniaczka Tii Mowry, wraz z którą zasłynęła grą w serialu Jak dwie krople czekolady. Siostra Tahj Mowry.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Tamera urodziła się w Gelnhausen w Niemczech. Jej matka, Darlene Flowers (Amerykanka-Afrykanka), wypromowała karierę córki i służyła jej ochroną, a ojciec, Timothy Mowry (Amerykanin-Włoch), po ukończeniu wyższej szkoły został policjantem w Kalifornii. We wczesnych latach 90' była znana z zespołu The Voices.

Podczas gdy mieszkali w Teksasie Tamera wraz z Tią brały udział w programach typu "wyszukiwacz talentów". W wieku dwunastu lat namówiła mamę na przeniesienie się do Kalifornii, gdzie mogłyby mieć lepszy kontakt z ojcem i rozwijać swoją karierę. Od roku 1990 Mowry grała w mini reklamach i serialach telewizyjnych. Jedną z jej najbardziej znanych ról była postać Tamery Campbell w sitcomie Jak dwie krople czekolady. Tamera wzięła także udział w programie swojego brata Smart Guy. Kolejnym wielkim sukcesem była także produkcja Disney Channel Magiczny duet, w której zagrała Camryn Barnes. Nie można zapomieć o dubbingu do bajki dla dzieci pt. Detention.

Wraz z rozwojem kariery aktorskiej, Tamera wraz z siostrą studiowała psychologię na Pepperdine University.

15 maja 2011 wyszła za Adama Housley, a 12 listopada 2012 urodziła syna Adena Johna Tannera. 1 lipca 2015 urodziło się drugie dziecko, córkę Arię Taleę Houseley[1]. Rodzina ma swój własny kanał na YouTube „The Housley Life”[2], która śledzi rodzinę podczas ich codziennych przygód, specjalnych okazji i nieprzewidywalności związanej z posiadaniem dzieci.

Filmografia | edytuj kod

Filmy | edytuj kod

Seriale tv | edytuj kod

Dubbing | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. AbyA. Rivas AbyA., Tamera Mowry's Daughter Ariah Snatches Hearts with Her Bright Smile during Car Ride in Photo, news.amomama.com, 19 sierpnia 2019 [dostęp 2019-11-26]  (ang.).
  2. The Housley Life, YouTube [dostęp 2019-11-26]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Tamera Mowry" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy