Taras Czopyk


Taras Czopyk w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Taras Wołodymyrowycz Czopyk, ukr. Тарас Володимирович Чопик, ros. Тарас Владимирович Чопик, Taras Władimirowicz Czopik (ur. 2 lutego 1972 we Lwowie[1]) - ukraiński piłkarz, grający na pozycji bramkarza, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Kariera klubowa | edytuj kod

W 1979 rozpoczął karierę piłkarską w Karpatach Lwów, ale był rezerwowym i nie zagrał żadnego meczu w mistrzostwach. Potem występował w mistrzostwach niepodległej Ukrainy w barwach Hazowyka Komarno i Wołyni Łuck, przy czym w zdobył po 2 gole dla każdej z nich. Na początku 2000 przeszedł do Polihraftechniki Oleksandria. W 2002 roku został wypożyczony do rosyjskiego klubu Anży Machaczkała, ale zagrał tylko w drużynie rezerw trzy gry, w których puścił 7 bramek. Latem 2003 przeniósł się do Nywy Winnica, jednak po sezonie powrócił do oleksandrijskiego klubu. Zimą 2005 został piłkarzem czerkaskiego Dnipra. Latem 2007 wyjechał do Azerbejdżanu, gdzie podpisał kontrakt z klubem Simurq Zaqatala, W 2009 roku doznał poważnej kontuzji i myślał o emeryturze, ale kontuzja jednego z bramkarzy Simurga Fuada Ahmedova i wydalenia z zespołu Raufa Mehdiyeva zmusiło go powrócić do gry w marcu 2010[2]. Po zakończeniu sezonu jednak zdecydował zakończyć karierę piłkarską[3].

Kariera trenerska | edytuj kod

Jeszcze będąc piłkarzem Nywy Winnica we wrześniu 2003 roku pełnił również obowiązki głównego trenera. Po zakończeniu kariery piłkarskiej od września 2010 pomaga trenować Helios Charków[4].

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy klubowe | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Форум фанатов александрийского футбола / ПФКО: 20 років надій
  2. Голкипер «Симурга» возвращается в большой футбол
  3. «Симург» расстался с украинским вратарём Тарасом Чопиком
  4. UA-Футбол. Роман Покора – новый главный тренер "Гелиоса"

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Taras Czopyk" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy