Tatjana Patitz


Tatjana Patitz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tatjana Patitz (ur. 25 maja 1966 w Hamburgu) – niemiecka modelka i aktorka.

Kariera | edytuj kod

Tatjana Patitz karierę modelki rozpoczęła w 1984 roku w Niemczech[1]. Jeszcze w tym samym roku pojechała do Paryża, by tam odwiedzić najlepsze agencje modelek. Podpisała kontrakt z Elite i jeszcze nim skończyła 18 lat pojawiła się na okładce francuskiego "Vogue"[1].

W ciągu swej wieloletniej kariery gościła na okładkach wielu czasopism poświęconych modzie, m.in.: "Vogue", "Elle", "Marie Claire". Przez wiele lat była główną modelką na pokazach mody: Chanel, Karla Lagerferda i Donny Karan. Była jedną z pierwszych modelek, jakie wystąpiły w reklamach dżinsów marki Levi's. W 1990 roku Tatjana Patitz razem z Naomi Campbell, Lindą Evangelistą, Cindy Crawford oraz Christy Turlington zostały okrzyknięte, jako pierwsze, supermodelkami. W 1993 roku w przerwach między wykonywaniem obowiązków modelki zagrała w filmie Rising Sun u boku Seana Connery. W 1996 roku jej zdjęcia pojawiły się w kalendarzu firmy Pirelli[1].

Mimo że karierę w modelingu zakończyła w 2002 roku, od czasu do czasu pojawia się na wybiegu. Związana jest kontraktem z domem mody Chanel i Helmutem Langiem[1]. Mieszka w Los Angeles.

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d e FMD Tatjana Patitz

Bibliografia | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Tatjana Patitz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy