Tekken Tag Tournament


Tekken Tag Tournament w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tekken Tag Tournamentgra komputerowa z gatunku bijatyk, wyprodukowana i wydana w 1999 roku przez japońskie przedsiębiorstwo Namco. Tekken Tag Tournament stanowi czwartą chronologicznie odsłonę serii gier Tekken.

W Tekken Tag Tournament gracz przejmuje kontrolę nad wojownikiem, uczestnicząc w walkach z komputerowymi bądź kierowanymi przez innych graczy przeciwnikami. Rozgrywka jest osadzona w trójwymiarowym świecie i prezentowana w widoku bocznym. Gracz, walcząc wręcz oraz przy użyciu znalezionych przedmiotów, może wykonywać kombinacje ciosów w celu znacznego osłabienia bądź efektownego pokonania przeciwnika. Gra umożliwia udział czterech osób jednocześnie, przynosi też usprawnienia graficzne w stosunku do Tekkena 3, na podstawie którego powstała[1].

Po raz pierwszy Tekken Tag Tournament ukazał się na automatach do gry w Japonii, a rok później pojawił się w wersji na konsolę PlayStation 2. W obu przypadkach odniósł spektakularny sukces[2]. Recenzenci przyjęli go bardzo pozytywnie, zachwalając animacje postaci wykonane w technologii motion capture oraz efektowną rozgrywkę[1][3].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Jeff Gerstmann: Tekken Tag Tournament Review (ang.). GameSpot, 2000-04-06. [dostęp 2014-02-13].
  2. Randolph Ramsay: Tekken Tag Tournament 2 arcade bound (ang.). GameSpot, 2010-09-18. [dostęp 2014-02-13].
  3. Tekken Tag Tournament (ang.). Allgame. [dostęp 2014-02-13].
Na podstawie artykułu: "Tekken Tag Tournament" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy