Tele Gra


Tele Gra w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tele Gra – program telewizyjny stanowiący połączenie standardowego teleturnieju z programem interaktywnym (Call TV) emitowany przez TVN od 17 stycznia 2002 roku do 29 grudnia 2004. Od 1 do 29 marca 2002 roku emitowało go również TVN Siedem. Jego prowadzącymi byli Agnieszka Wróblewska, Ireneusz Bieleninik oraz Małgorzata Opczowska[potrzebny przypis].

Audycja powstawała w oparciu o holenderski pomysł o nazwie „Puzzeltijd”. Przejęła po nim także czołówkę (dostosowano ją jednak do języka polskiego) i część oprawy graficznej.

Charakterystyka programu | edytuj kod

W programie występowali goście w studiu oraz widzowie dzwoniący do teleturnieju. Główną wygraną dla zawodników w studiu w pierwszych latach emisji było 10 000 zł, pod koniec nadawania jej wartość zmalała do 4 000 zł.

Nadawano również specjalne odcinki Tele Gry, w których występowali m.in. znani aktorzy, przekazujący wygraną na cele charytatywne.

Zagadki w programie dotyczyły odgadywania wyrazów. Zawodnicy w studio układali słowa, przestawiając sylaby, rozwiązywali krzyżówki, odgadywali słowa na podstawie definicji, długości wyrazu oraz jego pierwszej i ostatniej litery, a w finale układali dłuższe wyrazy z krótszych, poprzez dodawanie podanych przez prowadzącego liter.

Pomiędzy kolejnymi rundami gry z udziałem uczestników w studio prowadząca zachęcała telewidzów do zgłaszania się i odgadywania zagadek przygotowanych dla oglądających. Zadanie było podobne do finału gry zasadniczej.

Na podstawie artykułu: "Tele Gra" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy