Telekomunikacja i Techniki Informacyjne


Telekomunikacja i Techniki Informacyjne w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Telekomunikacja i Techniki Informacyjneczasopismo naukowo-techniczne wydawane co kwartał przez Instytut Łączności. Poświęcone jest nowym osiągnięciom naukowym w zakresie techniki, ekonomiki, a także organizacji w dziedzinie telekomunikacji w technikach informacyjnych. W czasopiśmie można również znaleźć problemy naukowo-techniczne z problematyką społeczeństwa informacyjnego. Zamieszczone są także materiały informujące o kierunkach rozwojowych, zagadnienia związane z kształceniem i sposoby podwyższania kwalifikacji w wybranych dziedzinach.

W czasopiśmie tym można znaleźć informacje o:

  • bieżących problemach
  • tematach badawczych
  • kierunkach rozwojowych

A także:

  • zagadnienia związane z kształceniem i podwyższaniem kwalifikacji

W kwartalniku tym są zamieszczane artykuły zamawiane, jak i artykuły zgłaszane przez autorów oraz komunikaty i różnorodne informacje. Wszystkie artykuły są recenzowane. Czasopismo to można dostać na zamówienie lub w firmach bądź instytucjach prenumerujących go. Niedostępny jest w zwykłych salonikach prasowych. Wszystkie artykuły czasopisma są dostępne w wersji on-line.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakwalifikowało ten kwartalnik do wykazu czasopism punktowanych. Za umieszczoną w nim publikację naukową przyznano 2 punkty.

Przykładowy wygląd czasopisma | edytuj kod

Link: http://www.itl.waw.pl/publ/titi/

W czasopiśmie można znaleźć bieżące tematy związane z rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, informatycznymi, informacyjnymi oraz sterującymi – w skrócie telematyczne, np. budowy dróg i autostrad. I informacje o związanym z tym systemem inteligentnego transportu ITS (Intelligent Transport System). Nowości, które zaczynają być stosowane np. rozwój systemu łączności w kierunku sieci nowej generacji NGN. Urządzenia które można wykorzystywać np. Urządzenia TBA150-IŁ służące do kontroli baterii akumulatorów w siłowniach obiektów telekomunikacyjnych. A także zakres bardziej teoretyczny taki jak, Obliczenia rozproszone w sieci czy związane z tym możliwości języka programowania Java. I wiele innych interesujących artykułów związanych z rozwojem rynkowym.

Na podstawie artykułu: "Telekomunikacja i Techniki Informacyjne" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy