Telewizja WTK


Telewizja WTK w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Hasło stacji WTK Wóz reporterski telewizji WTK Studio telewizji WTK Kamera na wieżowcu skierowana na rondo Rataje.

Telewizja WTK (dawniej: Wielkopolska Telewizja Kablowa) – poznańska telewizja, nadaje od 21 listopada 1996 roku[1].

Spis treści

Historia | edytuj kod

W 2003 r. zmieniła charakter na lokalną telewizję informacyjną. Stacja emituje program przez całą dobę. Od godziny 17.30 do 1 nadaje serwisy informacyjne co pół godziny. W ofercie stacji są także programy publicystyczne, kulturalne, sportowe, lajfstajlowe i inne. Telewizja prezentuje swoje produkcje oraz programy zrealizowane przez RTK i Uniwersyteckie Studio Filmowe UAM.

Dostępna jest w sieciach kablowych m.in. w Poznaniu, Swarzędzu, Luboniu, Śremie, Koziegłowach, Suchym Lesie, Obornikach, Skórzewie, Grodzisku Wlkp., Wolsztynie, Koninie, Rokietnicy, Słupcy, Turku, Kórniku, Murowanej Goślinie oraz w internecie (na żywo lub archiwum programów)[2].

Pierwszym prezesem stacji był Paweł Leonarski[3], a 1 listopada 2002[4] roku rada nadzorcza WTK wybrała na jej prezesa Krzysztofa Szydłowskiego, który zasiada na tym stanowisku do chwili obecnej.

W 2004 roku Puls Dnia zdobył nagrodę Kryształowego Ekranu za najlepszy lokalny serwis informacyjny w Polsce w konkursie To nas dotyczy organizowanym przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Komunikacji Kablowej.

W październiku 2007 roku WTK zmieniło siedzibę. Nowa znajduje się w kompleksie kinowym Kinepolis na Żegrzu, na osiedlu administracyjnym Żegrze. W styczniu 2008 roku nadano pierwszą transmisję na żywo z posiedzenia rady miasta. Dzienna oglądalność stacji w prime time wynosi 160 tysięcy widzów (źródło: Expert Monitor 2007).

Od 30 sierpnia 2010 telewizja nadaje w formacie 16:9.

W 2011 roku stacja pokazywała Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie, które odbywały się od 8 do 13 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ponadto stacja była wyłącznym producentem sygnału telewizyjnego.

W maju 2012 roku stacja uruchomiła w Internecie profesjonalną platformę wideo WTK PLAY (www.wtkplay.pl). Jest to obecnie największy regionalny portal wideo w Wielkopolsce (ponad 230 tys. unikalnych użytkowników wideo w X.2012 na podstawie Google Analytics).

1 września 2018 WTK zmieniło swój dotychczasowy portal internetowy wtkplay.pl na portal informacyjny wtk.pl

3 września 2018 roku WTK zmieniła format nadawania na HD.

We wrześniu 2019 roku portal WTK.PL przekroczył pół miliona unikalnych użytkowników (za Google Analitycs).

Ramówka | edytuj kod

Dostępność | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Koncesje na rozpowszechnianie programów drogą kablową, krrit.gov.pl, [dodane] 27 maja 2013
  2. Strona WTK. [dostęp 2010-10-23].
  3. Bezpośrednia informacja od udziałowca spółki, pana Witolda Kundzewicza.
  4. Bezpośrednia informacja od prezesa stacji, pana Krzysztofa Szydłowskiego
Na podstawie artykułu: "Telewizja WTK" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy