Terytorium wroga


Terytorium wroga w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Terytorium wroga (fran. Forces spéciales) – francuski film wojenny z 2011 roku w reżyserii Stéphane'a Rybojada.

Jego światowa premiera odbyła się we Francji 2 listopada 2011 roku. W Polsce premiera filmu odbyła się 9 marca 2012 roku, a trzy dni później 12 marca w Wielkiej Brytanii.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Elsa (Diane Kruger) jest dziennikarką z powołania. Ma w sobie determinację, a jednocześnie wierzy, że udając się do odległych miejsc, w jakiś sposób będzie zdolna zmienić świat poprzez swoją pracę, zwłaszcza w zakresie emancypacji afgańskich kobiet. Jednak z czasem uświadamia sobie, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W czasie pobytu w Afganistanie zostaje porwana przez talibskiego przywódcę, który chce zdobyć rozgłos.

Zadanie uwolnienia Elsy otrzymuje grupa komandosów wyszkolonych do działania w ekstremalnych warunkach. Życie na krawędzi to ich żywioł, a ta misja ma być ich kolejnym zadaniem. Dowódcą jednostki jest Kovax (Djimon Hounsou), który ma poczucie obowiązku i honoru. Problem w tym, że Elsa nie została porwana dla okupu, co sprawia, że szanse na negocjacje są niewielkie.

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Brandon DuHamel. StudioCanal (UK) release of Special Forces (Forces Speciales). „BlueRayDefinition.com”, 2012-02-17. [dostęp 2012-02-20]. 
  2. Elsa Keslassy, John Hopewell. Diane Kruger ("Inglourious Basterds") will topline "Special Forces," a $12.6-million Afghanistan-set kidnap drama. „Variety”, 2010-05-13. [dostęp 2011-12-11]. 

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Terytorium wroga" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy