The Brothers Johnson


The Brothers Johnson w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Brothers Johnson – amerykański zespół muzyczny składający się z braci George Lightnin Licks' i Louis Johnson Thunder Thumbs.

Spis treści

Zespół | edytuj kod

Skład | edytuj kod

George (gitara/wokal) oraz Louis (gitara basowa/wokal), stworzyli zespół "Johnson Three Plus One" wraz ze starszym bratem Tonnym i ich kuzynem Alexem Weirem po ukończeniu szkoły w Los Angeles, w Kalifornii. Po staniu się profesjonalnymi muzykami, wyruszyli w trasę razem ze słynnym muzykiem R&B Bobbym Womackem oraz The Supremes. George i Louis Johnson dołączyli później do zespołu Billyego Prestona i napisali dla Niego Music in My Life oraz The Kids and Me przed odejściem z zespołu w 1973. W 1976 grali piosenkę zespołu The Beatles pt.Hey Jude do krótkometrażowego, muzycznego filmu All This and World War II.

Quincy Jones zatrudnił ich do zagrania na jego płycie Mellow Madness i nagrania czterech utworów, m.in. Is It Love That We're Missing? i Just a Taste of Me.

Po trasie koncertowej z rozmaitymi muzykami, takimi jak Bobby Womack czy Billy Preston, Quincy Jones po raz kolejny, zatrudnił ich na trasę koncertową po Japonii i wydał ich debiutancką płytę Look Out For #1, która trafiła na sklepowe półki w marcu 1976. Kolejna ich płyta Right On Time była wydana w maju 1977 roku i osiągnęła 13 miejsce na liście przebojów Billboard 200. Blam!! wydany roku później, w sierpniu 1978, wspiął się na 7 pozycje tejże listy.

W 1976 dwie z ich piosenek znalazły się na ścieżce dźwiękowej filmu Mother, Jugs & Speed.

Jeden z ich popularniejszych albumów Light Up The Night został wydany w marcu 1980 i wzniósł się na 5 miejsce listy przebojów Billboard 200. Była to 46 płyta na liście Top 100 LPs of 1980 w magazynie Rolling Stone. Późniejszy album pt. Winners został wydany przez ich samych w 1981 roku, ale odniósł tylko połowiczny sukces osiągając 48 miejsce w Billboard 200.

Ich najpopularniejszymi utworami są I'll Be Good to You(Billboard Hot 100 #3 w 1976), Strawberry Letter 23(Hot 100 #5 w 1977) oraz Stomp!(Hot 100 #7 and Hot Dance Music/Club Play #1 w 1980).

Dyskografia | edytuj kod

Filmografia | edytuj kod

  • 1977 - Right On Time
  • 1980 - Stomp
  • 1981 - The Real Thing
  • 1988 - Kick It To The Curb

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (dwoje rodzeństwa):
Na podstawie artykułu: "The Brothers Johnson" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy