The Chainsmokers


The Chainsmokers w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Logo The Chainsmokers

The Chainsmokers – amerykański duet muzyczny powstały w 2012 roku w Nowym Jorku, składający się z DJów Andrew Taggarta (urodzonego w 1989 roku) i Alexa Palla (urodzonego w 1985 roku). Jego managerem jest Adam Alpert, właściciel wytwórni 4AM.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

2012: Początki | edytuj kod

Grupa została uformowana jako duet tworzący elektroniczną muzykę taneczną. W 2012 roku grupa ta podpisała kontrakt z wytwórnią 4AM. W tym samym roku nagrali wspólny singiel z indyjską aktorką filmową, modelką i piosenkarką Priyanką Choprą pt. "Erase", który został wydany 19 listopada 2012 na Beatporcie[1][2]. 4 grudnia 2012 utwór został wydany na iTunes[3].

2014: #SELFIE | edytuj kod

28 stycznia 2014 roku został wydany pierwszy singiel The Chainsmokers nakładem wytwórni Dim Mak Records pt. #SELFIE.

5 sierpnia 2014 The Chainsmokers wydali utwór "Kanye" z gościnnym udziałem SirenXX, będący kontynuacją utworu #Selfie .

W dniu 3 marca 2015 roku ukazał się utwór "Let You Go", z gościnnym udziałem Great Good Fine OK.

2017: debiutancki album studyjny | edytuj kod

Grupa w 2016 roku wydała singel pt. Closer z gościnnym udziałem piosenkarki Halsey. W 2017 roku grupa wydała single „Paris", „Something Just Like This" nagrany wspólnie z brytyjskim zespołem Coldplay oraz „The One", które znajdują się na debiutanckim albumie studyjnym pt. Memories...Do Not Open.

2018: Sick Boy | edytuj kod

Na początku 2018 roku grupa wydała 3 nowe single promujące drugi album studyjny: „Sick Boy",„You Owe Me" oraz „Everybody Hates Me", wszystkie zostały nagrane z wokalem Andrew Taggarta.

20 kwietnia ukazał się singel "Somebody", w którym gościnnie zaśpiewał Drew Love. Po tym singlu ukazał się trzeci EP duetu zatytułowany Sick Boy.

Po dwóch miesiącach przerwy duet co miesiąc wydawał nowe single. W lipcu został wydany singel "Side Effects" z ich długotrwałą współpracowniczką Emily Warren, w sierpniu ukazał się "Save Yourself" z amerykańskim producentem muzycznym NGHTMRE, we wrześniu pojawił się singel "This Feeling", gdzie gościnnie wystąpiła piosenkarka Kelsea Ballerini. W październiku do sieci spłynął singel "Siren" z francuskim producentem Aazar. W listopadzie tego samego roku wypuścili kolejną piosenkę pt. „Beach House".

Pomiędzy singlami wydawali EP-ki o następujących nazwach: Sick Boy...You Owe Me, Sick Boy...Everybody Hates Me, Sick Boy...Side Effects, Sick Boy...Save Yourself, Sick Boy...This Feeling, Sick Boy...Siren oraz Sick Boy...Beach House.

Pod koniec roku duet wydał singel "Hope" z Winoną Oak, tuż po jego wydaniu ukazał się drugi album studyjny grupy zatytułowany Sick Boy i zawierał wszystkie 10 singli wydanych w ciągu całego roku.

2019: World War Joy | edytuj kod

7 lutego 2019 roku duet wydał singel pod tytułem "Who Do You Love" wraz z australijską grupą muzyczną 5 Seconds of Summer. Natomiast 28 marca tego samego roku ukazał się drugi singel promujący trzeci album studyjny grupy zatytułowany "Kills You Slowly". 26 kwietnia ukazał się trzeci singel zatytułowany "Do You Mean" z gościnnym udziałem rapera Ty Dolla Sign i niemieckiej piosenkarki bülow. Zaś 31 maja światło dzienne ujrzał singel "Call You Mine" przy współpracy z Bebe Rexhą.

24 lipca wspólnie z amerykańskim producentem Illenium oraz Lennon Stellą wydali singel "Takeaway" będący piątym singlem z ich albumu.

Dyskografia | edytuj kod

 Osobny artykuł: Dyskografia The Chainsmokers.

Przypisy | edytuj kod

  1. Priyanka Chopra records new song 'Erase' with The Chainsmokers
  2. http://www.beatport.com/release/erase-feat-priyanka-chopra/998078
  3. "Erase ft. Priyanka Chopra – Single by The Chainsmokers".
Kontrola autorytatywna (duo):
Na podstawie artykułu: "The Chainsmokers" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy