The Grudge - Klątwa


The Grudge – Klątwa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z The Grudge - Klątwa) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Grudge – Klątwa (tytuł oryg. The Grudge) – amerykański film fabularny (horror), remake japońskiego horroru „Klątwa Ju-On” (Ju-On: The Grudge, 2003). Pierwszą – japońską wersję, jak również wersję amerykańską wyreżyserował Japończyk Takashi Shimizu. Światowa premiera filmu odbyła się 22 listopada 2004. W Polsce film pojawił się w kinach 21 stycznia 2005 roku. Film realizowano od końca stycznia do kwietnia 2004 roku w Tokio. Dodatkowe sceny dokręcono w lipcu.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

„Jeśli ktoś umiera w silnym gniewie lub żalu, wtedy rodzi się klątwa, która jak plama gromadzi się w miejscu śmierci. Ten kto na nią natrafi, zostanie pochłonięty przez jej wściekłość...”

Młoda amerykańska studentka, Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) wraz ze swoim chłopakiem Dougiem (Jason Behr) przyjeżdża do Japonii w ramach wymiany studenckiej. By zdobywać dodatkowe punkty na studia, podejmuje tam pracę jako wolontariuszka w ośrodku specjalizującym się w pomocy społecznej. Pewnego dnia Karen zostaje wysłana do jednego z domów w zastępstwie za Yoko (Yoko Maki), która nie zjawiła się w pracy. Na miejscu zastaje straszliwy bałagan i chorą na katatonię staruszkę z demencją starczą, Emmę Williams (Grace Zabriskie). Początkowo przerażona główna bohaterka zajmuje się podopieczną – myje ją, bezskutecznie próbuje z nią zamienić parę słów i dowiedzieć się co się stało, kładzie ją do łóżka.

W pewnym momencie, w trakcie sprzątania Karen słyszy odgłos drapania na górze. Odgłos ten dobiega z zaklejonej taśmą szafy. Gdy Karen otwiera jej drzwi, zaczyna się horror. W owej szafie znajduje się kot, mały chłopiec oraz pamiętnik. Przerażona małym chłopcem z szafy Karen dzwoni do swego szefa Alexa (Ted Raimi). Ten oświadcza, że zaraz przyjedzie. Następnie bohaterka dowiaduje się od Emmy, że jedyne czego chce to aby „Ona” zostawiła ją w spokoju. Tu nad kobietami pojawia się przerażająca zjawa – Emma ginie...

Okazuje się, że nad domem ciąży klątwa, która zabija każdego, kto wejdzie do środka pozornie zwykłego domu w Tokio. Klątwa zdaje się nie mieć końca, gdyż śmierć kolejnych ofiar ponownie ją przywołuje.

Obsada | edytuj kod

Amerykanie | edytuj kod

Japończycy | edytuj kod

Nagrody | edytuj kod

Box office | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Ju-on
Na podstawie artykułu: "The Grudge - Klątwa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy