The King of Kong: A Fistful of Quarters


The King of Kong: A Fistful of Quarters w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The King of Kong: A Fistful of Quartersamerykański film dokumentalny przedstawiający współzawodnictwo pomiędzy graczami grającymi w klasyczne gry automatowe, ze szczególnym naciskiem na rywalizację Billy’ego Mitchella i Steve’a Wiebe w grze Donkey Kong. Oryginalny tytuł filmu brzmi The King of Kong (pol. Król Konga), lecz później dodano podtytuł A Fistful of Quarters (pol. Garść Ćwierćdolarówek).

Premiera filmu odbyła się 17 sierpnia 2007 roku podczas festiwalu Slamdance 2007[1]. Film spotkał się z pozytywną reakcją, zyskując m.in. wynik 97% w Rotten Tomatoes[2]. Robert Wilonsky z The Village Voice nazwał film „miniaturowym arcydziełem”[3]. Richard Roeper określił film jako „jeden z najbardziej fascynujących filmów tego roku zasługujący na nominację do Oskara za najlepszy film dokumentalny”[4]. Peter Travers z Rolling Stone ocenił film na 3 z 4 gwiazdek[5]. Z drugiej strony, Ann Hornaday z The Washington Post oceniła film negatywnie pytając „Czy jest coś bardziej męczącego od oglądania ludzi grających w gry wideo?”[6].

Planowana jest aktorska wersja filmu, która będzie sequelem filmu i skupiała się na tym co zmieniło się w życiu głównych bohaterów po tym co wydarzyło się w filmie dokumentalnym[7].

Spis treści

Obsada | edytuj kod

Fabuła | edytuj kod

Billy Mitchell jest ulubieńcem Twin Galaxies, organizacji koordynującej i rejestrującej wyniki najlepszych graczy na świecie. Osiągając najlepszy wynik w grze Donkey Kong w 1980 roku oraz wiele innych sukcesów, Billy stał się znany w świecie gier wideo. Pewnego dnia, nieznany gracz Steve Wiebe pobija rekord Billy’ego i nagrywa swoje osiągnięcie na taśmie. Billy za wszelką cenę próbuje obronić tytuł. Rozpoczyna się rywalizacja o tytuł króla gry Donkey Kong.

Przypisy | edytuj kod

  1. The King of Kong - Slamdance Film Festival 2007, Slamdance.com
  2. The King of Kong: A Fistful of Quarters (2007) - Rotten Tomatoes, www.rottentomatoes.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  3. The King of Kong: A Fistful of Quarters - Page 1 - Movies - New York - Village Voice
  4. At the Movies
  5. Movie Review, www.rollingstone.com [dostęp 2017-11-27] .
  6. Washington Post: Breaking News, World, US, DC News & Analysis - The Washington Post, www.washingtonpost.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  7. 'King of Kong' Movie Might Be a Sequel? Nathan Fillion vs Johnny Depp?, JustPressPlay.net

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Filmy w reżyserii Setha Gordona

Na podstawie artykułu: "The King of Kong: A Fistful of Quarters" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy