The Sims 2: Na studiach


The Sims 2: Na studiach w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Sims 2: Na studiach (ang. The Sims 2: University) – pierwszy dodatek do gry komputerowej The Sims 2.

Opis | edytuj kod

Dodatek wprowadza nowy okres w życiu – czas studiów, dzięki czemu nasze Simy żyją dłużej (wprowadzono nową grupę wiekową), a gra staje się coraz bardziej realistyczna. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku Sim wyjeżdża do miejscowego uniwersytetu, by tam pogłębiać swoją wiedzę na kierunku, który go interesuje (przeważnie jest on związany z ambicjami życiowymi). Od tego zależy wykonywany przez niego w przyszłości zawód. Na studiach Sim uczy się, bawi się na hucznych imprezach, poznaje nowe osoby itp. Jeśli pójdzie do odpowiedniej uczelni, ma też szansę wstąpić do tajnego, nielegalnego stowarzyszenia lub bractwa studenckiego. Podczas studiów istnieje możliwość mieszkania w akademiku, a także nietypowe zdobywanie dobrych ocen (na przykład przez bliższe kontakty z profesorem). Oprócz tego, dodatek tradycyjnie wprowadza nowe elementy wyposażenia domu, ubrania itp.

Zombie | edytuj kod

Każdy z dodatków do "The Sims 2" wprowadza nowego "sim-potwora" (w wersji podstawowej był to kosmita). W pierwszym dodatku jest to Zombie. Jeżeli jeden z naszych Simów ukończył karierę paranormalną i wszedł w posiadanie Wskrzeszeniomatu, może wskrzesić jednego z Simów, których nagrobki znajdują się na danej parceli dzwoniąc do Mrocznego Kosiarza. Jeśli zapłaci wystarczająco dużo może się to powieść, lecz jeśli zapłaci za mało sim powróci pod postacią Zombie. Jeśli zaś zapłaci bardzo mało Śmierć zwinie pieniądze i rozłączy się.

Kierunki | edytuj kod

Każdy kierunek studiów (jest ich 11) otwiera ścieżki do wybranych karier. Po ukończeniu danego wydziału, sim dostaje dyplom i wraca do otoczenia. Wtedy można wybrać karierę do jakiej prowadzi dany kierunek (czyli zacząć ją od wyższego poziomu) lub wybrać zupełnie inny zawód (czyli zacząć od poziomu pierwszego).

Na podstawie artykułu: "The Sims 2: Na studiach" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy