The Voice (format)


The Voice (format) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 21 lis 2020. Od tego czasu wykonano 2 zmiany, które oczekują na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Mapa uwzględniająca kraje z licencją na realizację programu:

     Lokalna wersja The Voice

     Lokalna wersja The Voice i The Voice Kids

     Lokalna wersja The Voice, The Voice Kids i The Voice Teens

     Lokalna wersja The Voice, The Voice Kids i The Voice Senior

     Regionalna lub wielokulturowa wersja The Voice

     Regionalna lub wielokulturowa wersja The Voice i The Voice Kids

The Voice – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show stworzony przez Johna de Mola. Zadebiutował we wrześniu 2010 na kanale stacji RTL 4 jako The Voice of Holland.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Koncepcję programu The Voice stworzył producent John de Mol i piosenkarz Roel van Velzen. Z założenia program ma skupiać się głównie na umiejętnościach wokalnych uczestników, co ma wyróżniać go od innych telewizyjnych konkursów talentów, takich jak Idol czy X Factor.

17 września 2010 wystartowała pierwsza edycja programu The Voice of Holland. Wkrótce kolejne państwa zaczęły wykupować licencję na realizację formatu[1].

Lokalne wersje programu The Voice | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. 2020-08-18: The Voice of Holland successfully launched. Parool.
  2. Wyborcza.pl, wyborcza.pl [dostęp 2019-11-23] .

Uwagi | edytuj kod

  1. Początkowo program wygrała Mikella Abramowa, jednak w związku z podejrzeniem manipulacji wynikami telewizja anulowała werdykt. W trakcie kolejnego, specjalnie przygotowanego odcinka finałowego, zwycięzcami edycji zostali ogłoszeni wszyscy finaliści, tj. Mariam Abdielkader, Walerij Kuzakow, Renata Tairowa, Nino Czesnier, Robert Bagratian, Mikella Abramowa, Erżan Maksim i Anastasija Sisauri[2].
Na podstawie artykułu: "The Voice (format)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy