Titanic II


Titanic II w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Titanic IIfilm katastroficzny z 2010 roku, direct-to-video, dystrybuowany przez The Asylum[1]. Film nie jest kontynuacją ani remakiem filmu Titanic Jamesa Camerona z 1997 roku, choć strona internetowa Dread Central zasugerowała, iż film może być mockbusterem tego filmu[2]. Film został wydany w Australii 7 sierpnia 2010. Premiera w Wielkiej Brytanii i Irlandii miała miejsce 9 sierpnia 2010 roku na kanale SciFi Universal, a 24 sierpnia 2010 w Stanach Zjednoczonych. Film został negatywnie odebrany zarówno przez krytyków jak i przez publiczność, co zaowocowało oceną 1,8 na stronie Internet Movie Database.

Spis treści

Obsada | edytuj kod

Fabuła | edytuj kod

Akcja filmu rozgrywa się w kwietniu 2012 roku, 100 lat po zatonięciu Titanica. Nowy, luksusowy statek wycieczkowy, SS Titanic II, został ochrzczony, by wkrótce rozpocząć swoją podróż na tej samej trasie, którą Titanic miał odbyć 100 lat wcześniej. Jednak podróż Titanica II rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych, a planowany koniec znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Podczas podróży, występuje podwodne trzęsienie ziemi, będące przyczyną tsunami, które doprowadza do zderzenia góry lodowej ze statkiem, miażdżąc prawą burtę statku. Turbiny eksplodują i rozpalają ogromny ogień.

Przypisy | edytuj kod

  1. The Asylum – Titanic 2 Sets Sail
  2. Dread Central – Are You F#@king Kidding Me?!?

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Filmy w reżyserii Shane’a Van Dyke’a
Na podstawie artykułu: "Titanic II" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy