Tiziano Motti


Tiziano Motti w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tiziano Motti (ur. 7 lutego 1966 w Reggio nell’Emilia) – włoski polityk i przedsiębiorca, działacz społeczny, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji.

Życiorys | edytuj kod

Z zawodu przedsiębiorca. Założył firmę wydawniczą, drukującą w znacznym nakładzie poradniki praw obywatelskich, finansowane z reklam i bezpłatnie rozsyłane[1]. W 2004 wraz z grupą współpracowników zawiązał Europa dei Diritti, stowarzyszenie non-profit zajmujące się ochroną praw człowieka, na bazie którego powołano sieć ponad stu kancelarii prawnych.

W 2009 miał kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Ludu Wolności, ostatecznie znalazł się na jednej z okręgowych list Unii na rzecz Centrum. Prowadził przez kilka miesięcy intensywną i nowoczesną kampanię wyborczą[2].

W głosowaniu uzyskał mandat europosła, otrzymując w ramach UdC największą liczbę wskazań w swoim okręgu. W PE przystąpił do grupy Europejskiej Partii Ludowej, a także do Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Stefano Bergomas: L'Eurocandidato Tiziano Motti incontra i cittadini di Udine (wł.). ilgiornaledelfriuli.net, 21 maja 2009.
  2. Bologna: l’Università studia Tiziano Motti (wł.). sassuolo2000.it, 21 kwietnia 2009.
  3. Profil na stronie Parlamentu Europejskiego
Na podstawie artykułu: "Tiziano Motti" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy