To był dzień na świecie


Dzień na świecie (program informacyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z To był dzień na świecie) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dzień na świecie (dawniej To był dzień na świecie) – program informacyjno-publicystyczny będący podsumowaniem i analizą wydarzeń ze świata z udziałem zaproszonych ekspertów i publicystów. Program prowadzą Grzegorz Dobiecki, Grzegorz Kozak, Jan Mikruta oraz Agnieszka Laskowska.

Historia | edytuj kod

Trwający około 20-30 minut program emitowany był w stacji Polsat News w tygodniu o 21:15 oraz w weekendy o 21:30. W kwietniu 2013 został zdjęty z anteny, co spotkało się z krytyką widzów i ekspertów[1]. Od tego czasu do marca 2014 program ukazywał się w wersji cotygodniowej jako Tydzień na świecie (nadawany był w niedziele o 21:00 i trwał 45 min.) stanowiąc podsumowanie wydarzeń tygodnia.

Program powrócił na antenę 9 czerwca 2014 w wydłużonej formule (ok. 45 minut). Nadawany od poniedziałku do piątku o 21:00 w Polsat News 2. Przed wakacjami 2018 roku program pojawiał się zarówno na antenie Polsat News (pierwsze półgodziny) jaki i Polsat News 2 (całość). W ostatnim wydaniu przed wakacjami prowadzący Grzegorz Dobiecki zapowiedział, że wznowienie emisji programu nastąpi po wakacjach na antenie Polsat News, sugerując także w mediach społecznościowych, że program zostanie przystosowany do krótszej formy[2]. Program powrócił na antenę Polsat News 1 października 2018 pod skróconą nazwą Dzień na świecie, skróconym czasie trwania i jest emitowany codziennie o 22:30. Powtórka programu emitowana jest w godzinach nocnych na antenie Polsat News 2, natomiast nie jest on już dostępny jak wcześniej na platformie VOD Ipla z powodów licencyjnych[3], nadal są dostępne odcinki programu z czasu poprzedniej nazwy[4].

Przypisy | edytuj kod

  1. http://natemat.pl/54957,to-byl-dzien-na-swiecie-spada-z-codziennej-ramowki-krzysztof-mroziewicz-to-arogancja-i-glupota.
  2. To Był Dzień Na Świecie, www.facebook.com [dostęp 2018-09-06]  (pol.).
  3. Dzień na Świecie, www.facebook.com [dostęp 2020-01-08]  (pol.).
  4. To był dzień na świecie - NEWS - oglądaj przez internet na Ipla.tv, Ipla.tv [dostęp 2020-01-08] .
Na podstawie artykułu: "To był dzień na świecie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy