Tommy Lynn Sells


Tommy Lynn Sells w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tommy Lynn Sells (ur. 28 czerwca 1964 w Kingsport, zm. 3 kwietnia 2014 w Huntsville) – amerykański seryjny morderca. Udowodniono mu dokonanie 6 morderstw, ale psychiatrze sądowemu przyznał się do zabicia ponad 70 osób.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Sells urodził się w czerwcu 1964 roku w Kingsport w stanie Tennessee . Miał siostrę bliźniaczkę. Gdy oboje mieli 18 miesięcy zachorowali na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Młody Sells przeżył chorobę, jego siostra zmarła. Wkrótce potem, Sells razem z opiekującą się nim ciotką – Bonnie Woodall, przeprowadził się do Holcomb w stanie Missouri. Mieszkał z ciotką, aż do ukończenia przez niego piątego roku życia.

Gdy Sells miał osiem lat, często przebywał w towarzystwie młodego mężczyzny – Willisa Clarka. Wkrótce, Clark został aresztowany pod zarzutem molestowania nieletnich i jak się później okazało jego ofiarą wielokrotnie padł młody Sells. Wydarzenia te trwale odcisnęły piętno w psychice chłopca.

Gdy Sells dorósł, został bezdomnym. Podróżował po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu pracy. Jako środków transportu używał wagonów pociągów towarowych lub w ostateczności kradł samochody.

Zbrodnie | edytuj kod

Sells sam stwierdził, że pierwszego morderstwa dokonał w wieku 16 lat. Oficjalnie nigdy tej zbrodni nie potwierdzono. Pierwszego udokumentowanego morderstwa dokonał latem 1985 roku. Zamordował wówczas Enę Cordt (lat 29) i jej czteroletniego syna. Przed morderstwem, Sells odbył z nią stosunek – jak stwierdził kobieta wyraziła na to zgodę. Zwłoki Eny Cordt i jej syna znaleziono trzy dni później. Ostatniego morderstwa dokonał 31 grudnia 1999 roku w Del Rio w stanie Teksas – włamał się do przyczepy campingowej i dźgnął nożem 13-letnią dziewczynkę. Świadkiem tej zbrodni była jej młodsza koleżanka, którą Sells zranił. Dziewczynka przeżyła, a dzięki jej zeznaniom sporządzono portret pamięciowy, dzięki któremu, wkrótce zatrzymano Sellsa.

Tommy Lynn Sells był podejrzany o dokonanie następujących zbrodni:

  • zamordowanie Suzanne Korcz w Nowym Jorku w maju 1987 roku.
  • zamordowanie rodziny w stanie Illinois w listopadzie 1987 roku.
  • zamordowanie mężczyzny w Teksasie kwietniu 1998 roku.

Wyrok | edytuj kod

Tommy Lynn Sells został oskarżony o dokonanie sześciu morderstw (mimo przyznania się psychiatrze sądowemu do 70 mordów) i za ich dokonanie został skazany na karę śmierci. Na wykonanie wyroku oczekiwał w więzieniu w Livingston w stanie Teksas. W piątek, 3 stycznia 2014 roku sąd w Del Rio w Teksasie ustalił datę egzekucji Sellsa na 3 kwietnia 2014 roku.

Egzekucja | edytuj kod

W czwartek, 3 kwietnia 2014 roku 49-letni Sells został stracony za morderstwo 13-letniej Kaylene Harris, które popełnił w Del Rio w Teksasie, 31 grudnia 1999 roku. Egzekucja odbyła się w więzieniu stanowym w Huntsville w Teksasie. Na pytanie naczelnika więzienia, czy ma jakieś ostatnie słowa do powiedzenia przed śmiercią, Sells odpowiedział: Nie. Kiedy zaczęto pompować w jego żyły śmiertelną truciznę, skazaniec wziął kilka głębokich oddechów, zamknął oczy i zaczął chrapać. Po upływie kolejnej minuty przestał się ruszać. Zgon Sellsa oficjalnie stwierdzono o 18:27 czasu lokalnego, trzynaście minut po wstrzyknięciu mu śmiertelnej dawki pentobarbitalu. Egzekucję Sellsa oglądał w pokoju dla świadków ojciec zamordowanej przez niego dziewczynki, który po wyjściu z więzienia, powiedział do zgromadzonych wokół niego dziennikarzy: Co za wspaniały dzień!.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Tommy Lynn Sells" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy