Tony Hajjar


Tony Hajjar w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tony Hajjar (ur. 17 sierpnia 1974 w Bejrucie) – libański perkusista, członek zespołów At the Drive-In, Sparta i Gone Is Gone[1][2][3].

Życiorys | edytuj kod

Podczas przerw w koncertowaniu z At the Drive-In, Tony uczył chemii. Po opuszczeniu zespołu założył wraz z przyjaciółmi zespół Sparta, z którym gra do dzisiaj. Grywał również w innych grupach, na przykład na płycie "Disintegration" zespołu Jimmy Eat World.

Podobnie jak Paul Hinojos, inny były członek At the Drive-In, Tony powtarzał, że największy wpływ na styl jego gry miał album Master of Puppets zespołu Metallica.

Używa bębnów Tama, talerzy Zildjian i pałeczek Vater.

W roku 2006 Tony Hajjar stworzył 16-minutowy film krótkometrażowy, zatytułowany "Eme Nakia", który pojawił się na specjalnym wydaniu albumu zespołu SpartaThrees. Film opowiada historię Tony’ego, która zaczyna się podczas libańskiej wojny domowej (1975-1990). W wieku 5 lat rodzina Tony'ego uciekła z Libanu do USA. Osiedliła się na zachodzie Teksasu – w przygranicznym mieście El Paso. Kiedy Hajjar miał 14 lat, jego matka zmarła na raka, a ojciec wkrótce opuścił rodzinę. Jego 18-letni brat zajął się wychowywaniem Tony’ego i jego siostry. W filmie zobaczyć można jego historię – od trudnych początków po chwilę obecną. Słowo "Eme" oznacza w języku arabskim Matkę, a "Nakia" to imię matki Tony’ego.

Tony jest dynamicznym perkusistą – podczas jednego z niedawnych koncertów grał tak mocno, że w połowie pierwszego utworu rozbił werbel.

Dyskografia | edytuj kod

 Zobacz więcej w artykule At the Drive-In, w sekcji Dyskografia.  Zobacz więcej w artykule Sparta (zespół muzyczny), w sekcji Dyskografia.

Przypisy | edytuj kod

  1. At the Drive-In | Biography & History | AllMusic, www.allmusic.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  2. Sparta | Biography & History | AllMusic, www.allmusic.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  3. Gone Is Gone Feat. Mastodon, At The Drive In, Queens Of The Stone Age Members: 'Violescent' Song Streaming - Blabbermouth.net, www.blabbermouth.net [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  4. Jimmy Eat World - Stay On My Side Tonight (CD) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Tony Hajjar" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy