Total War: Rome II


Total War: Rome II w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Total War: Rome IIgra komputerowa łącząca strategiczną grę turową i strategiczną grę czasu rzeczywistego stworzona przez The Creative Assembly i wydana 3 września 2013 roku przez firmę Sega. Należy do serii Total War i po raz drugi przenosi graczy do okresu starożytnego Rzymu.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Gracz wciela się we władcę jednej z ośmiu frakcji: Rzymu, Kartaginy, Macedonii, Icenów, Arwernów, Swebów, Partów lub Egipcjan. Późniejsze dodatki do gry (DLC) wprowadzają możliwość gry kolejnymi frakcjami, min. plemionami germańskimi, trackimi, państwami greckimi (Epir, Ateny, Sparta, Syrakuzy), królestwami diadochów (Seleucydzi, Baktria), imperiami wschodnimi (Armenia, Partia, Pont) i plemionami nomadów (Scytowie, Massageci). Poprzez zdobywanie kolejnych prowincji, zarządzanie nimi naszym zadaniem jest osiągnięcie hegemonii nad innymi frakcjami, których na mapie kampanii jest 117. Okres historyczny rozłożony został na kilka wieków, począwszy od powstania Republiki Rzymskiej[1].

Rozgrywka | edytuj kod

Gra odbywa się na dwóch płaszczyznach, poprzez mapę strategiczną i mapę taktyczną (bitewną). Pierwsza z nich odpowiada za zarządzanie państwem, jego prowincjami oraz działania dyplomatyczne. Druga natomiast oddaje trójwymiarowy obraz bitew, gdzie gracz prowadzi do boju swoje wojska. Po raz pierwszy w serii zastosowano nowy widok kamery, który można oddalić i zobaczyć całą bitwę w postaci ikon, dzięki czemu dużo łatwiej można przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami na polu bitwy[1]. Gra jako pierwsza w serii oferuje także podczas bitew możliwość walki jednocześnie jednostkami morskimi jak i lądowymi.

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d Total War: Rome II PC (pol.). Gry-Online, 2013-05-08. [dostęp 2013-05-08].
  2. Recenzja gry Total War: Rome II - tryumfalny powrót do Rzymu (pol.). Gry-Online, 2013-09-02. [dostęp 2013-12-25].
  3. Steve Butts: If you want peace, prepare for war. (ang.). IGN, 2013-09-06. [dostęp 2013-12-25].
  4. Total War: Rome II PC (ang.). Metacritic. [dostęp 2013-12-25].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Total War: Rome II" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy