Toyota GR Supra Racing Concept


Toyota GR Supra Racing Concept w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Toyota GR Supra Racing Concept – koncepcyjny samochód wyścigowy zaprezentowany przez Toyotę na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie w 2018 roku. Jak twierdzą projektanci, jego konstrukcja ma prezentować możliwości samochodu do jazdy na torze i drogach publicznych. Na drzwiach samochód znalazł się numer 90, co jest zapowiedzią premiery kolejnej generacji Toyoty Supry – poprzednia nosiła oznaczenie A80[1].

Auto w specyfikacji torowej zostało wyposażone w lekkie nadwozie z kompozytów, elementy poprawiające właściwości aerodynamiczne, takie jak przedni spojler, dyfuzor, dodatkowe lotki czy duże tylne skrzydło. Samochód ma również obniżone zawieszenie, zmodyfikowany układ wydechowy, tarcze hamulcowe i zaciski firmy Brembo Racing, obręcze kół BBS i opony Michelin. We wnętrzu znalazły się m.in. kubełkowy fotel i pasy OMP, klatka bezpieczeństwa oraz wyścigowa kierownica z wyświetlaczem i manetkami zmiany biegów[2].

Stylistyka samochodu w dużym stopniu nawiązuje do wyglądu zaprezentowanego w 2014 roku konceptu Toyota FT-1. Na tej podstawie niektórzy analitycy wnioskują, że najnowsza generacja Toyoty Supry będzie wyglądem zbliżona do FT-1[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. ToyotaPR, Toyota News – Informacje ogólne – Toyota GR Supra Racing Concept – legenda powraca, www.toyotanews.pl [dostęp 2018-03-19]  (pol.).
  2. Motorsport.info.pl | Sporty motorowe według Toyoty – Start, www.motorsport.info.pl [dostęp 2018-03-19]  (pol.).
  3. Toyota Supra GRMN Racing Concept Leaks With FT-1 Looks | Carscoops, „Carscoops”, 15 lutego 2018 [dostęp 2018-03-19]  (ang.).
Na podstawie artykułu: "Toyota GR Supra Racing Concept" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy