Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata grupy B juniorów w curlingu


Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata grupy B juniorów w curlingu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata grupy B juniorów w curlingu - turniej wyłaniający juniorską reprezentację Polski na mistrzostwa świata juniorów grupy B w curlingu.

Spis treści

Turniej w roku 2008 | edytuj kod

Decyzja o zorganizowaniu pierwszego turnieju kwalifikacyjnego w 2008 roku (wtedy do europejskiego challenge'u) została jednomyślnie podjęta przez Polski Związek Curlingu 13 lutego 2008 podczas trwania mistrzostw Polski[1]. Decyzja ta wywołała duże dyskusje w polskim curlingu.

W TK 2008 rywalizowały ze sobą 4 najlepsze drużyny z Mistrzostw Polski Juniorów. Pierwszą fazą był Round-Robin, do finału awansowały dwie najlepsze drużyny. W przypadku 3 drużyn o tym samym bilansie wygranych i przegranych rozgrywany był tee-shot, a następnie mecz barażowy. Finał rozgrywany był do dwóch wygranych meczów, przy czym pod uwagę bierze się już wynik spotkania fazy grupowej[2].

Po rozegraniu turnieju w 2008 roku, powrócono do wyłaniania reprezentacji Polski poprzez mistrzostwa Polski[3].

Turnieje od 2017 roku | edytuj kod

W 2017 roku Polski Związek Curlingu podjął decyzję, że reprezentacja Polski juniorów ponownie będzie wyłaniana w turnieju kwalifikacyjnym[4], tym razem dla trzech najlepszych drużyn z mistrzostw Polski juniorów.

Wyniki | edytuj kod

Kobiety | edytuj kod

Mężczyźni | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. pzc.org.pl
  2. Regulamin
  3. Komunikat Zarządu PZC
  4. pzc.org.pl
Na podstawie artykułu: "Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata grupy B juniorów w curlingu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy