Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń


Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń to polski pełnometrażowy film animowany. Występują w nim postacie stworzone przez Papcia Chmiela, ale scenariusz filmu nie pokrywa się z treścią żadnego z jego komiksów.

Ścieżka dźwiękowa filmu została zarejestrowana w systemie dolby digital umożliwiającym emisję kinową, a utwory ze ścieżki dźwiękowej znalazły się na albumie Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń.

Spis treści

Obsada | edytuj kod

Opis fabuły | edytuj kod

Na planecie Transformacja Książę Saligia skupuje marzenia i przerabia je na reklamy. Pragnie odebrać Tytusowi marzenie o zostaniu człowiekiem. Wykorzystując wirus otumanicy-reklamicy zwabia go na swoją planetę. Nieoczekiwanie zamiast Tytusa marzeń pozbywają się Romek i A’Tomek, a Tytus z pomocą Dziewczynki i mieszkańców Królestwa Grubej Książki udaje się po skradzione marzenia. Marzenia przyjaciół i mieszkańców planety zostają uwolnione, a Tytus przekonuje się, że marzeń się nie wymienia na dobra materialne.

Pojazd głównych bohaterów | edytuj kod

Podobnie, jak w większości swoich historii komiksowych, główni bohaterowie otrzymali od profesora T'Alenta przydatny pojazd. Tym razem był to tramwajolot, powstały po syntezie tramwaju Konstal 13N nr warszawski 711 i kubełka KFC. Wagon 13N #711 istniał naprawdę - został przyjęty na stan Tramwajów Warszawskich (wtedy MZK Warszawa) 7 grudnia 1968 roku i skreślony zeń 12 lutego 1993 roku.

Nagrody | edytuj kod

  • Srebrne Koziołki[1] – Poznań 2002

Przypisy | edytuj kod

  1. PROTOKÓŁ JURY KONKURSU KRAJOWEGO

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy