USA Today


USA Today w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Siedziba główna redakcji USA Today

USA Today - amerykański dziennik, o zasięgu ogólnokrajowym, największy pod względem nakładu wśród amerykańskich gazet. Należy do Gannett Company. Główna siedziba znajduje się w McLean stanu Wirginia.

Założony w 1982, jako alternatywa dla tradycyjnych gazet. W przeciwieństwie do wcześniej istniejących dzienników, wydawanych w mało atrakcyjnym, czarno-białym formacie, USA Today był z założenia gazetą kolorową, pełną zdjęć i użytecznych ilustracji. Dziś kontrast ten jest już mniejszy, gdyż, widząc sukces USA Today, inne amerykańskie gazety w podobny sposób uatrakcyjniły swoje wydania. Druga różnica bierze się z faktu, że USA Today jest prawdziwie ogólnokrajową gazetą i nie jest związany z żadnym miastem. Z tego powodu ma dużo mniej stron niż typowy amerykański dziennik, gdyż nie musi publikować lokalnych wiadomości i reklam.

Pomimo sukcesu finansowego i ogromnego nakładu, USA Today nie jest uznawany za amerykańską gazetę pierwszej rangi. Wielu krytyków uważa że jest on na niższym poziomie intelektualnym w stosunku do tradycyjnych gazet. Przez pierwsze lata swojego istnienia gazeta była często pogardliwie nazywana MacPaper albo MacNewspaper[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. USA Today, WSJ, NYT are top three papers in circulation, www.usatoday.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  2. At 25, ‘McPaper’ Is All Grown Up - The New York Times, www.nytimes.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (dziennik):
Na podstawie artykułu: "USA Today" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy