US Open 2001

US Open 2001 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

US Open 2001 – ostatni, czwarty w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się pomiędzy 27 sierpnia a 9 września, na twardych kortach nowojorskiego USTA Billie Jean King National Tennis Center. Była to 121. edycja rozgrywek.

Na obiekcie Flushing Meadows nowym mistrzem został Lleyton Hewitt, który pokonał mającego wówczas cztery zwycięstwa w turnieju Pete'a Samprasa. Dla Hewitta był to pierwszy tytuł w zawodach tej rangi. Venus Williams wygrała rozgrywki gry pojedynczej kobiet, broniąc tym samym mistrzostwa z 2000 roku. Turniej deblowy u mężczyzn zakończył się triumfem Wayne'a Blacka i Kevina Ullyetta. Dla obu tenisistów były to pierwsze tytuły kategorii wielkoszlemowej. Debel kobiecy zwyciężyły Lisa Raymond wspólnie z Rennae Stubbs. Zawodniczki zdobyły puchar US Open po raz pierwszy, a dodatkowo był to ich trzeci wielkoszlemowy końcowy sukces.