Ulica Hieronima Dekutowskiego w Lublinie


Na mapach: 51°13′32,7″N 22°36′59,5″E/51,225750 22,616528

Ulica Hieronima Dekutowskiego w Lublinie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ulica Hieronima Dekutowskiego w Lublinie – arteria komunikacyjna w Lublinie o długości 610 m, przebiegająca przez dzielnicę Felin, której kontynuacją jest ul. Antoniny Grygowej. Nazwana na cześć Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora, majora Polskich Sił Zbrojnych, cichociemnego i dowódcy oddziałów partyzanckich Armii Krajowej.

Spis treści

Przebieg | edytuj kod

Ulica przebiega z południa na północ. Rozpoczyna się rondem Janusza Krupskiego, na którym łączą się Dekutowskiego, Męczenników Majdanka i ul. Józefa „Lalka” Franczaka. Z prawej strony mija Park Naukowo Technologiczny[1] i zbór Zielonoświątkowców Charisma. Z prawej strony wpada do niej ulica Bohdana Dobrzańskiego. Ulica jest zakończona rondem na wiadukcie nad al. Wincentego Witosa. Dalej biegnie jako ul. Antoniny Grygowej

Placówki i zakłady | edytuj kod

  • Zbór Zielonoświątkowców Charisma
  • Park naukowo-technologiczny

Rozbudowa | edytuj kod

Planowane jest przedłużenie ulicy Dekutowskiego do ulicy Wyzwolenia i ulicy Głuskiej. Nowe połączenie będzie miało dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu. Nowa ulica będzie biegła po wschodniej stronie Cmentarza Komunalnego na Majdanku.[2] Koszt inwestycji będzie wynosił ok. 60 mln PLN.[3]

Komunikacja miejska | edytuj kod

Ulica jest objęta siecią linii Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.[4] Nad ulicą rozwieszona jest trakcja trolejbusowa.

Przypisy | edytuj kod

  1. KONTAKT, lpnt.pl [dostęp 2019-08-14]  (pol.).
  2. ArturA. Jurkowski ArturA., Będzie nowa ulica a wzdłuż niej osiedle komunalne. Przedłużenie ul. Dekutowskiego ma kosztować 63 mln zł, plus.kurierlubelski.pl, 12 czerwca 2019 [dostęp 2019-08-14]  (pol.).
  3. DominikD. Smaga DominikD., Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy, Dziennik Wschodni [dostęp 2019-08-14]  (pol.).
  4. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, www.ztm.lublin.eu [dostęp 2019-08-14] .
Na podstawie artykułu: "Ulica Hieronima Dekutowskiego w Lublinie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy