Ulica Władysława Kunickiego w Lublinie


Na mapach: 51°13′14,9″N 22°34′38,4″E/51,220794 22,577333

Ulica Władysława Kunickiego w Lublinie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wiadukt na ulicy pod linią kolejową nr 7 Nowy kościół parafialny

Ulica Władysława Kunickiego – główna ulica w Lublinie łącząca plac Bychawski z ulicą Abramowicką. Jest częścią drogi wojewódzkiej nr 835. Przy ulicy jest zwarta zabudowa kamienic. Arteria od skrzyżowania z nową ulicą Dywizjonu 303 do końca w kierunku Abramowic ma po 2 pasy ruchu w każdą stronę, w rejonie skrzyżowań więcej. W rejonie skrzyżowania z nową ulicą Dywizjonu 303 i na odcinku od Zemborzyckiej do Mickiewicza jest dwujezdniowa.

Długość ulicy wynosi 3,2 km.

Otoczenie | edytuj kod

Skwer Grażyny Chrostowskiej

Przy ulicy znajduje się Komisariat Policji dzielnicy Dziesiąta, dwa kościoły rzymskokatolickie: pw. Najświętszego Serca Jezusowego i pw. Matki Bożej Fatimskiej, parafialny kościół polskokatolicki pw. Wniebowzięcia NMP, stacje benzynowe PKN Orlen i Circle K oraz szkoła podstawowa.

W 2015 roku wyremontowany został zabytkowy wiadukt, przy którym został wybudowany skwer im. Grażyny Chrostowskiej oraz przejście podziemne do Dworca głównego PKP oraz placu Dworcowego. Po otwarciu przejścia podziemnego do dworca przy ulicy został utworzony nowy przystanek „Dworzec Gł. PKP – Kunickiego”.

Na podstawie artykułu: "Ulica Władysława Kunickiego w Lublinie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy