United Football League


United Football League w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

United Football League (skrót: UFL, Zjednoczona Liga Futbolowa) – nieistniejąca już zawodowa liga futbolu amerykańskiego, złożona początkowo z 5 zespołów. Liga powstała w roku 2007, jednak swój pierwszy sezon rozegrała w 2009 roku.

Spis treści

Historia | edytuj kod

UFL powstała w celu zapewnienia mieszkańcom mniejszych miast możliwości oglądania zawodowego futbolu amerykańskiego na żywo. Podczas gdy główny konkurent w postaci National Football League działa głównie w obszarach metropolitalnych liczących ponad milion mieszkańców. Według UFL w Stanach Zjednoczonych jest około 21 mniejszych miast, gdzie profesjonalne drużyny futbolu amerykańskiego mogą działać efektywnie. W 2012 roku ligę rozwiązano.

System rozgrywek | edytuj kod

W przeciwieństwie do innych lig w USA, kolejki ligi UFL rozgrywane są także w środku tygodnia. Sezon składający się z dziesięciu rund rozpoczyna się w połowie września i kończy pod koniec listopada. Finał nazywany jest UFL Championship Game.

Zespoły | edytuj kod

W lidze UFL grają 4 zespoły. W sezonie 2011 drużyna Florida Tuskers została przeniesiona do Wirginii i zmieniła nazwę na Virginia Destroyers.

Finały | edytuj kod

Dwie najlepsze drużyny sezonu regularnego grają w finale o William Hambrecht Trophy, nazwane na cześć współzałożyciela UFL [1].

Przypisy | edytuj kod

  1. New William Hambrecht Trophy (ang.). ufl-football.com. [dostęp 24 listopada 2010].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Oficjalna strona

Na podstawie artykułu: "United Football League" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy