Vater


Vater w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Vater - amerykańska firma produkująca akcesoria perkusyjne. Została założona przez Clarence Vatera, a obecnie prowadzona jest przez jego dwóch wnuków Alana i Rona Vater. Chociaż firma rozpoczęła produkcję pałeczek perkusyjnych w 1956 roku, to oficjalnie Vater produkcję zaczął nieco później. Pierwsze pałeczki wykonane przez firmę Vater zostały wykonane przez Joana (Adamsa) Vater w sklepie Jacks Drumshop w Bostonie, w stanie Massachusetts. Jacks był jednym z pierwszych sklepów, który był w stanie zaoferować sprzedaż własnych modeli. 22 października 1988 roku firma Vater przeniosła swoją siedzibę do fabryki w mieście Holbrook w stanie Massachusetts. Trzy lata później pierwsze pałki perkusyjne firmy Vater zostały wprowadzone do Percussive Arts Society (Międzynarodowej Organizacji Usług Muzycznych).

Pałeczki firmy Vater charakteryzują się większą spójnością i wyższą jakością wykonania. Pałeczki mają zwykle nieco wyższą zawartość wilgoci, która ma na celu stworzenie bardziej trwałych i odpornych pałek, choć powoduje to nieco większą ich wagę.

Poza produkcją pałeczek perkusyjnych, firma Vater zajmuje się również produkcją między innymi takich akcesoriów jak: kotły, marimby, wibrafony czy sordino i wiele innych.

Znani artyści | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Vater Percussion, www.vater.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  2. Vater Percussion, www.vater.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  3. Vater Percussion, www.vater.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  4. Vater Percussion, vater.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
Na podstawie artykułu: "Vater" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy