Viva Mjuzik Kłiiiz


Viva Mjuzik Kłiiiz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

VIVA Mjuzik Kłiiiz / VIVA Mjuzik Kłiiiz Superstarprogram rozrywkowy telewizji Viva Polska pokazujący muzyczne starcie trzech osób. Pierwsza emisja 2. edycji programu odbyła się w środę 22 września 2010 roku, o godzinie 20:00[1]. W programie uczestnicy muszą wykazać się znajomością faktów ze świata muzyki, zdjęć osób związanych z muzyką, teledysków i samej muzyki.

Od 3. edycji w programie występują gwiazdy polskiego show-biznesu, a program zmienił nazwę na: VIVA Mjuzik Kłiiiz Superstar[2].

Program składa się z 6 rund łącznie z finałem.

Program charakteryzuje się logiem ze świnką w okularach przeciwsłonecznych, która w większej ilości ukazuje się w programie sygnalizując odpowiednimi dźwiękami dobrą lub złą odpowiedź. Są one również obecne przy odkrywaniu fragmentów zdjęć na ekranie, oraz przy rundzie zwanej Strzelanka (czerwone przy błędnej odpowiedzi i zielone przy poprawnej).

Spis treści

Rundy w programie | edytuj kod

  • Strzelanka – uczestnicy odpowiadają w ciągu 60 sekund na jak największą liczbę pytań (maksymalnie 12 pytań). Każda poprawna odpowiedź to 2 punkty na konto gracza.
  • Wykumaj klipa – gracze zgadują kto jest autorem piosenki, w udzieleniu poprawnej odpowiedzi pomaga im teledysk bez dźwięku. (dobra odpowiedź: +3 pkt.; zła odpowiedź: -3 pkt.)
  • Rozkmiń fotę – uczestnicy odsłaniają części zdjęcia zasłoniętego świnką z loga programu i odgadują kto jest na zdjęciu. (maksymalnie: +10 pkt.; każda kolejna odsłona: -2 pkt. do zdobycia)
  • Zajarz temat – uczestnicy programu odgadują dalsze słowa piosenki (dobra odpowiedź jest punktowana +20 pkt.)
  • Skojarz to – prowadząca podaje podpowiedzi, gracze według odpowiedzi odgadują kim jest dana osoba, zespół lub tytuł piosenki. (maksymalnie: +10 pkt.; każda podpowiedź: -2pkt. do zdobycia) W tej rundzie obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.
  • Odkręć to – uczestnicy obstawiają punkty do wygrania, minimalną stawką jest połowa ilości punktów zgromadzonych dotychczas, a maksymalną wszystkie punkty. W tej rundzie klip muzyczny puszczany jest od tyłu, a uczestnik, który pierwszy naciśnie przycisk musi podać autora i tytuł piosenki.
  • Wyłap bita – uczestnicy obstawiają punkty do wygrania, minimalną stawką jest połowa ilości punktów zgromadzonych dotychczas, a maksymalną wszystkie punkty. W tej rundzie uczestnicy muszą podać wykonawcę utworu po beatboxowej aranżacji Jurnego.

Emisja programu | edytuj kod

Emisja: każdy czwartek, godzina 20:00;
Powtórki: sobota, g. 19:00, niedziela, g. 20:00, poniedziałek, g. 20:00, wtorek, g. 21:00, środa, g. 13:00[2]

VIVA Mjuzik Kłiiiz Superstar | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. http://www.viva-tv.pl/shows/viva-mjuzik-kliiiz-2/ – wers „Premiera: środa 22 września, g. 20:00”
  2. a b Music - MTV, viva-tv.pl [dostęp 2017-11-27] .
  3. Music - MTV, viva-tv.pl [dostęp 2017-11-27] .
Na podstawie artykułu: "Viva Mjuzik Kłiiiz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy