Władimir Jułygin


Władimir Jułygin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Władimir Michajłowicz Jułygin, ros. Владимир Михайлович Юлыгин (ur. 18 stycznia 1936 w Stalinogorsku, w obwodzie tulskim, Rosyjska FSSR, zm. 26 kwietnia 2016 w Moskwie) – rosyjski i radziecki piłkarz, grający na pozycji napastnika lub pomocnika, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

W 1954 rozpoczął karierę piłkarską w drużynie Szachtior Stalinogorsk. W 1955 bronił barw wojskowego BOF Sewastopol. W 1958 został piłkarzem Torpieda Gorki. W 1960 powrócił do Szachtiora Stalinogorsk. W 1961 został zaproszony do Czornomorca Odessa. W 1962 przeszedł do Szynnika Jarosław. W 1963 zasilił skład Dnipra Dniepropetrowsk. W 1964 przeniósł się do Tawrii Symferopol, w którym zakończył karierę piłkarza w roku 1965.

Kariera trenerska | edytuj kod

Po zakończeniu kariery piłkarza rozpoczął pracę szkoleniowca. W 1966 prowadził klub Traktor Władimir[1][2]. W lutym 1967 stał na czele Tawrii Symferopol, którą kierował do 10 sierpnia 1967[3], Potem pracował w klubach Motor Władimir, Spartak Joszkar-Oła, Stroitiel Aszchabad, Spartak Kostroma, Torpiedo Władimir, Lokomotiw Moskwa[4], Kolhozçi Aszchabad, Wołgar Astrachań, Asmarał Moskwa, FK Dimitrowgrad, Dinamo Stawropol, Uralec Niżny Tagił, Spartak Szczełkowo, Dinamo Wołogda, Znamia Truda Oriechowo-Zujewo, Szeksna Czerepowiec, Priesnia Moskwa[5], FK Chimki[6] i Rubin Kazań[7].

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy piłkarskie | edytuj kod

Czornomoreć Odessa

Odznaczenia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Официальный сайт ФК "Торпедо" Владимир
  2. Юлыгин Владимир Михайлович - Торпедо
  3. Юлыгин Владимир Михайлович - tavriya-history.ru
  4. Локомотив.инфо - РУКОВОДСТВО
  5. Юлыгин Владимир - Справочник болельщика
  6. версия для печати - Официальный сайт ФК "ХИМКИ"
  7. Вечерняя Казань / Спорт / Пришло время строить интернат

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Władimir Jułygin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy