Włodzimierz Mirowski


Włodzimierz Mirowski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Włodzimierz Mirowski (ur. 1927, zm. 8 stycznia 2009 w Warszawie) – polski socjolog, profesor doktor habilitowany, wykładowca akademicki i publicysta. W latach 19901998 piastował stanowisko kierownika Zakładu Studiów Indywidualnych w Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, w latach 1992-1995 wiceprzewodniczący Rady Naukowej w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, a w latach 1996-2002 wiceprzewodniczący Rady Naukowej Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN.

Był wykładowcą Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Filozofii i Socjologii w latach 1978-1992 oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie od 1996 r., do momentu śmierci.

Bibliografia autorska | edytuj kod

  • ”Migracje do Warszawy : rola napływu ludności w procesach rozwoju ośrodka wielkomiejskiego, aktualny skład i czynniki selekcji migrantów” (Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wydawnictwo PAN, Wrocław, 1968 r.)
  • ”Przemiany społeczne w małym mieście a procesy migracyjne : studium monograficzne wychodźstwa ludności” (Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wydawnictwo PAN, Wrocław, 1976 r.)

Bibliografia | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Włodzimierz Mirowski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy