WBW


WBW w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

WBW (Wielka Bitwa Warszawska) – Wielka Bitwa Wolnostylowa, Turniej Wolnego Mikrofonu, muzyczna impreza cykliczna odbywająca się regularnie od 2003 r., w ramach której konkurują ze sobą polscy raperzy, reprezentanci tzw. freestyle’u.

Spis treści

Charakterystyka | edytuj kod

Finały WBW odbywają się w Warszawie. Są one poprzedzone eliminacjami. W roku 2008 odbyły się 4 eliminacje, wszystkie w klubie New Deep. Z każdych eliminacji do finału awansowało dwóch artystów. Turniej zbiera najlepszych MC, freestylowców w kraju. W każdej eliminacji zawodnicy walczą 1 na 1 w bitwach freestylowych

Najczęściej odbywa się to w następujący sposób:

  • najpierw pierwszy wokalista rapuje na wylosowany temat przez określony czas
  • potem drugi wokalista rapuje na inny wylosowany temat przez tyle samo czasu co pierwszy
  • w innym wariancie obaj wokaliści mogą dowolnie wybrać temat swojego występu
  • po występach indywidualnych, obaj raperzy występują naraz tocząc z sobą rodzaj „bitwy na słowa”
  • gdy obaj raperzy prezentują podobny poziom umiejętności, przeprowadza się dogrywkę, dając obu z nich kolejny temat występu
  • na koniec występów prowadzący pyta publiczność, który z raperów bardziej przypadł jej do gustu
  • ostateczny wybór zwycięzcy dokonuje specjalne jury, w skład którego wchodzą doświadczeni raperzy, dziennikarze muzyczni, producenci, DJ-e, oraz różni inni „ludzie ze środowiska”, którzy znają się na rapie.

Historia | edytuj kod

WBW 2019 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Warszawa | edytuj kod

30 marca 2019 – Warszawa – klub Jasna 1

Gramofony: DJ Grubaz

Jury: Babinci, Edzio

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Koro
  • 2 – Milan
  • 3/4 – Cerber
  • 3/4 – Wudo
  • 5/8 – Dyzio
  • 5/8 – Wueno
  • 5/8 – Sierus
  • 5/8 – Szuti
  • 9/16 – Kurian
  • 9/16 – Luber
  • 9/16 – Adezet
  • 9/16 – Seb
  • 9/16 – WSZ
  • 9/16 – Iwo
  • 9/16 – Joker
  • 9/16 – Kiero

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Kraków | edytuj kod

27 kwietnia 2018 – Kraków- klub Żaczek

Gramofony: DJ Avens

Jury: Bober, Czeski, Mikser

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Konrad
  • 2 – Spartiak
  • 3/4 – Luber
  • 3/4 – Rybson
  • 5/8 – Pukuś
  • 5/8 – Wueno
  • 5/8 – Ozee
  • 5/8 – Cztery
  • 9/16 – Wodzu
  • 9/16 – Wiktor
  • 9/16 – Quesh
  • 9/16 – Meoda
  • 9/16 – Olej
  • 9/16 – Klin
  • 9/16 – Kajlo
  • 9/16 – Koziołek

WBW Freestyle Rap Battle el.3 – Łódź | edytuj kod

25 maja 2018 – Łódź – klub Magnetofon

Gramofony: DJ Flip

Jury: Gres, Toczek

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Oset
  • 2 – Spartiak
  • 3/4 – Cerber
  • 3/4 – Iwo
  • 5/8 – Masal
  • 5/8 – Olej
  • 5/8 – Pukuś
  • 5/8 – Lechu
  • 9/16 – Q-key
  • 9/16 – Syn Młynarza
  • 9/16 – Cztery
  • 9/16 – Grysiu
  • 9/16 – Kenny
  • 9/16 – Koziołek
  • 9/16 – Oszki
  • 9/16 – Drewniula

WBW Freestyle Rap Battle el.4 – Wrocław | edytuj kod

22 czerwca 2018 – Wrocław – klub D.K Luksus

Gramofony: DJ Grejtu

Jury: Bober, Czeski, Pejter

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Spartiak
  • 2 – Wueno
  • 3/4 – Bilu
  • 3/4 – Cztery
  • 5/8 – Buczi
  • 5/8 – Lechu
  • 5/8 – Sowa Zer
  • 5/8 – Kałach
  • 9/16 – Rybson
  • 9/16 – Preston
  • 9/16 – Pukuś
  • 9/16 – Bebe
  • 9/16 – STN
  • 9/16 – Czarna Owca
  • 9/16 – Dyzio
  • 9/16 – Koller

WBW Freestyle Rap Battle el.5 – Gdańsk | edytuj kod

7 września 2018 – Gdańsk – klub Medyk

Gramofony: DJ Serio

Jury: Czeski, Bośniak

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Kurian
  • 2 – Wueno
  • 3/4 – Bercik
  • 3/4 – Luber
  • 5/8 – Jaskier
  • 5/8 – Meoda
  • 5/8 – Kubuś
  • 5/8 – Rider
  • 9/16 – Ponton
  • 9/16 – Yowee
  • 9/16 – Gruba
  • 9/16 – Masal
  • 9/16 – Sieya Later
  • 9/16 – Pozor
  • 9/16 – Persio
  • 9/16 – Cztery

WBW Freestyle Rap Battle el.6 – Poznań | edytuj kod

5 października 2018 – Poznań – klub Trops

Gramofony: DJ Grejtu

Jury: Edzio, Pejter

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Quesh
  • 2 – Bartek
  • 3/4 – Bueno
  • 3/4 -Jaskier
  • 5/8 – Syn Młynarza
  • 5/8 – Domino
  • 5/8 – Luber
  • 5/8 – Olej
  • 9/16 – Filozof
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Iwo
  • 9/16 – Kymysy
  • 9/16 – Oszki
  • 9/16 – Wueno
  • 9/16 – Cztery
  • 9/16 – Dyzio

WBW Freestyle Rap Battle el.7 – Częstochowa | edytuj kod

8 listopada 2018 – Częstochowa – klub Rura

Gramofony: DJ Avens

Jury: Czeski, Mikser

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Toczek
  • 2 – Siemper
  • 3/4 – Cztery
  • 3/4 – KZK
  • 5/8 – Bilu
  • 5/8 – Arkadio
  • 5/8 – Finite
  • 5/8 – Luber
  • 9/16 – Persio
  • 9/16 – Bob
  • 9/16 – Wudo
  • 9/16 – Bartek
  • 9/16 – Mraziu
  • 9/16 – Bezsensu
  • 9/16 – Bruks
  • 9/16 – STN

FINAŁ | edytuj kod

30 listopada 2019 – Warszawa – klub Proxima

Gramofony: DJ Avens

Jury: Bober, Mikser, DJ Grubaz

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Koro
  • 2 – Oset
  • 3/4 – Quesh
  • 3/4 – Wueno
  • 5/8 – Konrad
  • 5/8 – Spartiak
  • 5/8 – Toczek
  • 5/8 – Kurian

WBW 2018 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Poznań | edytuj kod

10 marca 2018 – Poznań – TROPS Akademickie Centrum Kultury

Gramofony: DJ GREJTU

Jury: Dolar, Pejter, Cube

Prowadzący: Bober

Klasyfikacja:

  • 1 – Szyderca
  • 2 – Oset
  • 3/4 – Bilu
  • 3/4 – Will Spliff
  • 5/8 – Bobi
  • 5/8 – GML
  • 5/8 – Pukuś
  • 5/8 – Toszek
  • 9/16 – Adoem
  • 9/16 – Kymysyyy
  • 9/16 – Skopek
  • 9/16 – Feranzo
  • 9/16 – Pitek
  • 9/16 – Sivvinsky
  • 9/16 – Bartek
  • 9/16 – Bristol

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Kraków | edytuj kod

17 marca 2018 – Kraków – klub Żaczek

Gramofony: DJ Avens

Jury: Filipek, Tymin, ZWR

Prowadzący: Edzio

Klasyfikacja:

  • 1 – Will Spliff
  • 2 – Grysiu
  • 3/4 – Peus
  • 3/4 – Oset
  • 5/8 – Koro
  • 5/8 – Wudo
  • 5/8 – Cztery
  • 5/8 – Luber
  • 9/16 – Buczi
  • 9/16 – BKN
  • 9/16 – Prezesura
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Q-key
  • 9/16 – Pukuś
  • 9/16 – Toszek
  • 9/16 – Stasiu

WBW Freestyle Rap Battle el.3 – Bydgoszcz | edytuj kod

24 marca 2018 – Bydgoszcz – Wiatrakowa Klub

Gramofony: DJ Serio

Jury: Dolar, Mełcin, Dondi

Prowadzący: Edzio

Klasyfikacja:

  • 1 – Kaz
  • 2 – Lewy
  • 3/4 – Iwo
  • 3/4 – Bobi
  • 5/8 – Yowee
  • 5/8 – Milan
  • 5/8 – Kurian
  • 5/8 – QSH
  • 9/16 – Grochu
  • 9/16 – Bartek
  • 9/16 – Quesh
  • 9/16 – KCZ
  • 9/16 – Kasper
  • 9/16 – Wężu
  • 9/16 – Blady
  • 9/16 – Adoem

WBW Freestyle Rap Battle el.4 – Łódź | edytuj kod

7 kwietnia 2018 – Łódź – Klub Magnetofon

Gramofony: DJ Baff

Jury: Filipek, Bonez, Gres

Prowadzący: Bober

Klasyfikacja:

  • 1 – Oset
  • 2 – Ryba
  • 3/4 – Dyzio
  • 3/4 – Cztery
  • 5/8 – Milan
  • 5/8 – Seb
  • 5/8 – GML
  • 5/8 – Iwo
  • 9/16 – Kasper
  • 9/16 – Adi
  • 9/16 – Koro
  • 9/16 – Emcef
  • 9/16 – MC Blanty Kręcę
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – Olej
  • 9/16 – Pukuś

WBW Freestyle Rap Battle el.5 – Zielona Góra | edytuj kod

14 kwietnia 2018 – Zielona Góra – WySPa Klub Studencki

Gramofony: DJ Simple

Jury: Czeski, Pejter

Prowadzący: Bober

Klasyfikacja:

  • 1 – Milan
  • 2 -Skopek
  • 3/4 – Sid
  • 3/4 – Pukuś
  • 5/8 – Borys
  • 5/8 – Kasper
  • 5/8 – Bilu
  • 5/8 – Bobi
  • 9/16 – Cztery
  • 9/16 – NB
  • 9/16 – BKN
  • 9/16 – Domino
  • 9/16 – Wayne
  • 9/16 – Quesh
  • 9/16 – Kacpi
  • 9/16 – Pablo

WBW Freestyle Rap Battle el.6 – Sosnowiec | edytuj kod

21 kwietnia 2018 – Sosnowiec – klub VHS

Gramofony: DJ Simple

Jury: Czeski, Tymin

Prowadzący: Bober

Klasyfikacja:

  • 1 – Grysiu
  • 2 -Wudo
  • 3/4 – Ksywa
  • 3/4 – Prezesura
  • 5/8 – Skopek
  • 5/8 – Peus
  • 5/8 – Kabull
  • 5/8 – Seb
  • 9/16 – Finite
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Label
  • 9/16 – Forti
  • 9/16 – Iwo
  • 9/16 – Pukuś
  • 9/16 – Wrzoło
  • 9/16 – Olej

WBW Freestyle Rap Battle el.7 – Warszawa | edytuj kod

8 września 2018 – Warszawa – klub Jasna 1

Gramofony: Deska aka Drewniane Palce

Jury: Czeski, KopekKopskun

Prowadzący: Edzio

Klasyfikacja:

  • 1 – Kaz
  • 2 – Oset
  • 3/4 – Koro
  • 3/4 – Milan
  • 5/8 – Q-key
  • 5/8 – Wudo
  • 5/8 – Szuti
  • 5/8 – oSb
  • 9/16 – Pajczao
  • 9/16 – Lil Gabina
  • 9/16 – Bebe
  • 9/16 – WSZ
  • 9/16 – Rybson
  • 9/16 – Kurian
  • 9/16 – GML
  • 9/16 – Iwo

WBW Freestyle Rap Battle el.8 – Białystok | edytuj kod

15 września 2018 – Białystok – klub muzyczny Rejs

Gramofony: DJ Skrusz

Jury: Radzias, Toczek

Prowadzący: Bober

Klasyfikacja:

  • 1 – Seb
  • 2 – Iwo
  • 3/4 – Koro
  • 3/4 – Ozee
  • 5/8 – Dyzio
  • 5/8 – GML
  • 5/8 – Szuti
  • 5/8 – Wawrzyn
  • 9/16 – Bebe
  • 9/16 – Uwu
  • 9/16 – Pukuś
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Masal
  • 9/16 – Drewniula
  • 9/16 – Olej

WBW Freestyle Rap Battle el.9 – Wrocław | edytuj kod

22 września 2018 – Wrocław – klub D.K Luksus

Gramofony: DJ Krootki

Jury: Filipek, Kuba Stemplowski

Prowadzący: Bober

Klasyfikacja:

  • 1 – Ryba
  • 2 – Dyzio
  • 3/4 – Pukuś
  • 3/4 – Sid
  • 5/8 – Will Spliff
  • 5/8 – Spartiak
  • 5/8 – Koro
  • 5/8 – Rybson
  • 9/16 – Toszek
  • 9/16 – Skopek
  • 9/16 – Moździerz
  • 9/16 – Salciak
  • 9/16 – Bekon
  • 9/16 – Cztery
  • 9/16 – Grzybu
  • 9/16 – Bilu

WBW Freestyle Rap Battle el.10 – Gdańsk | edytuj kod

6 października 2018 – Gdańsk – klub Medyk

Gramofony: DJ Serio

Jury: Bośniak, Filipek

Prowadzący: Edzio

Klasyfikacja:

  • 1 – Wueno
  • 2 – Skopek
  • 3/4 – Wawrzyn
  • 3/4 – Dyzio
  • 5/8 – Skopek
  • 5/8 – Lewy
  • 5/8 – Yowee
  • 5/8 – Bilu
  • 9/16 – Grandes
  • 9/16 – Ponton
  • 9/16 – Luber
  • 9/16 – Dziku
  • 9/16 – Pukuś
  • 9/16 – Dejwid
  • 9/16 – Bobi
  • 9/16 – Blady

WBW Freestyle Rap Battle el.11 – Lublin | edytuj kod

13 października 2018 – Lublin – klub Dom Kultury

Gramofony: DJ Grejtu

Jury: Radzias, Toczek

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Koro
  • 2 – Q-key
  • 3/4 – Sid
  • 3/4 – Pajczao
  • 5/8 – Bebe
  • 5/8 – MC Blanty Kręcę
  • 5/8 – Kurian
  • 5/8 – Luber
  • 9/16 – Cerber
  • 9/16 – Peus
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Iwo
  • 9/16 – Gabryś
  • 9/16 – Rybson
  • 9/16 – Szuti
  • 9/16 – Seb

WBW Freestyle Rap Battle el.12 – Częstochowa | edytuj kod

19 października 2018 – Częstochowa – klub Rura

Gramofony: DJ Simple

Jury: Czeski, Kuba Stemplowski

Prowadzący: Bober

Klasyfikacja:

  • 1 – Spartiak
  • 2 -Peus
  • 3/4 – Skopek
  • 3/4 – Q-key
  • 5/8 – Iwo
  • 5/8 – Bobi
  • 5/8 – Adi
  • 5/8 -Finite
  • 9/16 – Wueno
  • 9/16 – Pukuś
  • 9/16 – Sid
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Szalony Profesor
  • 9/16 – Bodzio
  • 9/16 – Bebe
  • 9/16 – Olej

WBW Freestyle Rap Battle Finał Północ – Poznań | edytuj kod

26 października 2018 – Sosnowiec – klub TROPS Akademickie Centrum Kultury

Gramofony: DJ Serio

Jury: Babinci, Dolar, VitoWS

Prowadzący: Edzio

Klasyfikacja:

  • 1 – Will Spliff
  • 2 – Oset
  • 3/4 – Kaz
  • 3/4 – Spartiak
  • 5/8 – Q-key
  • 5/8 -Skopek
  • 5/8 – Sid
  • 5/8 -Iwo

WBW Freestyle Rap Battle Finał Południe – Kraków | edytuj kod

3 listopada 2018 – Kraków – klub Żaczek

Gramofony: DJ Avens

Jury: Filipek, Pejter, Czeski

Prowadzący: Murzyn

Klasyfikacja:

  • 1 – Koro
  • 2 – Peus
  • 3/4 – Ryba
  • 3/4 -Milan
  • 5/8 – Grysiu
  • 5/8 – Seb
  • 5/8 – Pukuś
  • 5/8 – Dyzio

FINAŁ | edytuj kod

24 listopada 2018 – Warszawa – klub Proxima

Gramofony: DJ Serio

Jury: Edzio, Bober, Czeski

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Ryba
  • 2 – Milan
  • 3/4 – Peus
  • 3/4 – Will Spliff
  • 5/8 – Kaz
  • 5/8 – Spartiak
  • 5/8 – Koro
  • 5/8 – Oset

WBW 2017 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Poznań | edytuj kod

18 marca 2017 – Poznań – Akademickie Centrum Kultury TROPS

Gramofony: DJ Serio

Jury: Edzio, Cube

Prowadzący: Filipek

Klasyfikacja:

  • 1 – Kaz
  • 2 – Toczek
  • 3/4 – Tramp
  • 3/4 – Milu
  • 5/8 – Yowee
  • 5/8 – Q-key
  • 5/8 – oSb
  • 5/8 – Peus
  • 9/16 – Spartiak
  • 9/16 – Will Spliff
  • 9/16 – Murzyn
  • 9/16 – Kapsel
  • 9/16 – Filozof
  • 9/16 – Bristol
  • 9/16 – Bartek
  • 9/16 – Bambo

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Kraków | edytuj kod

25 marca 2017 – Kraków – klub Żaczek

Gramofony: DJ Avens

Jury: Czeski, Tymin

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Milu
  • 2 – Toczek
  • 3/4 – Ksywa
  • 3/4 – Peus
  • 5/8 – Biały
  • 5/8 – Murzyn
  • 5/8 – Ryba
  • 5/8 – Buczi
  • 9/16 – Forti
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – Wodzu
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Oset
  • 9/16 – Hary
  • 9/16 – Bober

WBW Freestyle Rap Battle el.3 – Zielona Góra | edytuj kod

8 kwietnia 2017 – Zielona Góra – klub WySPa

Gramofony: DJ Danek

Jury: Czeski, Pejter

Prowadzący: Filipek

Klasyfikacja:

  • 1 – Peus
  • 2 – Milu
  • 3/4 – Ryba
  • 3/4 – Spartiak
  • 5/8 – Murzyn
  • 5/8 – Radzias
  • 5/8 – Toczek
  • 5/8 – Will Spliff
  • 9/16 – Mishaek
  • 9/16 – Perry
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – oSb
  • 9/16 – Toszek
  • 9/16 – Fugu
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Borys

WBW Freestyle Rap Battle el.4 – Łódź | edytuj kod

21 kwietnia 2017 – Łódź – klub Soda

Gramofony: DJ Flip

Jury: Bonez, Gres

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Oset
  • 2 – Murzyn
  • 3/4 – Peus
  • 3/4 – Bambo
  • 5/8 – GML
  • 5/8 – Spartiak
  • 5/8 – Milan
  • 5/8 – Bober
  • 9/16 – Buczi
  • 9/16 – Ryba
  • 9/16 – Radzias
  • 9/16 – Q-key
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Will Spliff
  • 9/16 – Kenny
  • 9/16 – Adi

WBW Freestyle Rap Battle el.5 – Olsztyn | edytuj kod

12 maja 2017 – Olsztyn – klub Nowy Andergrant

Gramofony: DJ Serio

Jury: Edzio, Emtes

Prowadzący: Flint

Klasyfikacja:

  • 1 – Ryba
  • 2 – Oset
  • 3/4 – Yowee
  • 3/4 – Kałach
  • 5/8 – Milan
  • 5/8 – Murzyn
  • 5/8 – Toczek
  • 5/8 – Radzias
  • 9/16 – Bambo
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – Ponton
  • 9/16 – CH.Z.M
  • 9/16 – Bercik
  • 9/16 – oSb
  • 9/16 – Przemek
  • 9/16 – Biały

WBW Freestyle Rap Battle el.6 – Tychy | edytuj kod

27 maja 2017 – Tychy – Underground Pub

Gramofony: DJ Simple

Jury: Czeski, Tymin

Prowadzący: Filipek

Klasyfikacja:

  • 1 – Wudo
  • 2 – Peus
  • 3/4 – Murzyn
  • 3/4 – Bober
  • 5/8 – Luki
  • 5/8 – Wodzu
  • 5/8 – Toszek
  • 5/8 – Will Spliff
  • 9/16 – Buczi
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Sztama
  • 9/16 – Ksywa
  • 9/16 – Dżojc
  • 9/16 – Ojciec Bedoesa
  • 9/16 – Forti
  • 9/16 – Dyzio

WBW Freestyle Rap Battle el.7 – Rzeszów | edytuj kod

10 czerwca 2017 – Rzeszów – klub Vinyl

Gramofony: DJ Juvson

Jury: Eskaubei, Konrad

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Bober
  • 2 – Q-key
  • 3/4 – Will Spilff
  • 3/4 – Bori
  • 5/8 – Karlo
  • 5/8 – Szuti
  • 5/8 – Toszek
  • 5/8 – Pukuś
  • 9/16 – Koro
  • 9/16 – Kycu
  • 9/16 – Kurian
  • 9/16 – Rybson
  • 9/16 – Szczepan
  • 9/16 – Bebe
  • 9/16 – Komar
  • 9/16 – Wiśnix

WBW Freestyle Rap Battle el. 8 – Warszawa | edytuj kod

2 września 2017 – Warszawa – klub Hybrydy

Gramofony: DJ Grubaz

Jury: Trzy Sześć, Mentor

Prowadzący: Flint

Klasyfikacja:

  • 1 – Ryba
  • 2 – Milan
  • 3/4 – Kaz
  • 3/4 – GML
  • 5/8 – Spartiak
  • 5/8 – Biały
  • 5/8 – Pueblos
  • 5/8 – Kałach
  • 9/16 – Adi
  • 9/16 – Murzyn
  • 9/16 – Buczi
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Kurian
  • 9/16 – Bebe
  • 9/16 – Emss

WBW Freestyle Rap Battle el.9 – Wrocław | edytuj kod

16 września 2017 – Wrocław – klub Przybij Piątaka

Gramofony: DJ Simple

Jury: Pejter, Czeski

Prowadzący: Filipek

Klasyfikacja:

  • 1 – Bober
  • 2 – Will Spliff
  • 3/4 – Milu
  • 3/4 – Er
  • 5/8 – Preston
  • 5/8 – Pueblos
  • 5/8 – Wudo
  • 5/8 – Skopek
  • 9/16 – Rybson
  • 9/16 – Buczi
  • 9/16 – Bekon
  • 9/16 – Q-key
  • 9/16 – Spartiak
  • 9/16 – Ksywa
  • 9/16 – Toszek

WBW Freestyle Rap Battle el.10 – Gdańsk | edytuj kod

30 września 2017 – Gdańsk – klub Medyk

Gramofony: DJ Serio

Jury: Edzio, Tomasina

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Wawrzyn
  • 2 – Bambo The Struggler
  • 3/4 – Radzias
  • 3/4 – Skera
  • 5/8 – oSb
  • 5/8 – Kaz
  • 5/8 – Ponton
  • 5/8 – Bercik
  • 9/16 – Langus
  • 9/16 – Blady
  • 9/16 – Yowee
  • 9/16 – Lewy
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Dejwid
  • 9/16 – Łysy
  • 9/16 – Grandas

WBW Freestyle Rap Battle el.11 – Białystok | edytuj kod

7 października 2017 – Białystok – klub Rejs

Gramofony: DJ Skrusz

Jury: Mentor, Sosen

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Luber
  • 2 – Radzias
  • 3/4 – GML
  • 3/4 – Murzyn
  • 5/8 – Ksywa
  • 5/8 – Pueblos
  • 5/8 – Uwu
  • 5/8 – Bober
  • 9/16 – Q-key
  • 9/16 – Seb
  • 9/16 – Rybson
  • 9/16 – Paiczao
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Emate
  • 9/16 – Szuti

WBW Freestyle Rap Battle el.12 – Częstochowa | edytuj kod

20 października 2017 – Częstochowa – klub Rura

Gramofony: DJ Simple

Jury: Mikser, Kuba Stemplowski

Prowadzący: Filipek

Klasyfikacja:

  • 1 – Milu
  • 2 – Spartiak
  • 3/4 – Ksywa
  • 3/4 – Wudo
  • 5/8 – Pukuś
  • 5/8 – Tajfun
  • 5/8 – Will Spliff
  • 5/8 – Skopek
  • 9/16 – Bober
  • 9/16 – Milan
  • 9/16 – Red
  • 9/16 – Peus
  • 9/16 – Q-key
  • 9/16 – Bekon
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Rybson

WBW Freestyle Rap Battle Finał Południe – Kraków | edytuj kod

4 listopada 2017 – Kraków – klub

Gramofony: DJ Avens

Jury: Kamel, Majkel

Prowadzący: Filipek

Klasyfikacja:

  • 1 – Oset
  • 2 – Ksywa
  • 3/4 – Bober
  • 3/4 – Peus
  • 5/8 – Spartiak
  • 5/8 – Wudo
  • 5/8 – Luber
  • 5/8 – Will Spliff

WBW Freestyle Rap Battle Finał Północ – Bydgoszcz | edytuj kod

11 listopada 2017 – Bydgoszcz – klub Estrada

Gramofony: DJ Serio

Jury: Edzio, Mełcin

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Milu
  • 2 – Kaz
  • 3/4 – Toczek
  • 3/4 – Wawrzyn
  • 5/8 – Murzyn
  • 5/8 – Ryba
  • 5/8 – Radzias
  • 5/8 – Bambo The Smuggler

FINAŁ | edytuj kod

11 listopada 2017 – Warszawa – klub Proxima

Gramofony: DJ Serio

Jury: Edzio, Czeski, Muflon

Prowadzący: Dolar, Filipek

Klasyfikacja:

  • 1 – Bober
  • 2 – Milu
  • 3/4 – Oset
  • 3/4 – Peus
  • 5/8 – Ksywa
  • 5/8 – Murzyn
  • 5/8 – Wawrzyn
  • 5/8 – Kaz

WBW 2016 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Warszawa | edytuj kod

24 września 2016 – Warszawa – klub NIEPOWIEM

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Muflon, Trzy-Sześć, Piotr Zwierzyński

prowadzenie: Dolar

klasyfikacja:

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Gdańsk | edytuj kod

1 października 2016 – Gdańsk – klub Medyk

Gramofony: DJ Serio

Jury: Bośniak, Rakraczej, Buszman

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Yowee
  • 2 – Milu
  • 3/4 – Babinci (Płock)
  • 3/4 – Biały
  • 5/8 – Murzyn (Warszawa)
  • 5/8 – Hamst
  • 5/8 – Osb
  • 5/8 – Ryba (Radom)
  • 9/16 – Wueno
  • 9/16 – Bitels
  • 9/16 – Kasan
  • 9/16 – Czerwień
  • 9/16 – Igorinho
  • 9/16 – Radzias
  • 9/16 – Bambo
  • 9/16 – Ponton

WBW Freestyle Rap Battle el.3 – Łódź | edytuj kod

8 października 2016 –Łódź Klub Soda

Gramofony: DJ BAFF

Jury: Bonez, Gres

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Spartiak
  • 2 – Kenny
  • 3/4 – Milu
  • 3/4 – Ryba (Radom)
  • 5/8 – Oset
  • 5/8 – Murzyn (Warszawa)
  • 5/8 – Buczi
  • 5/8 – Babinci (Płock)
  • 9/16 – Kapsel Pn
  • 9/16 – Milan
  • 9/16 – Stryjo
  • 9/16 – WSZ
  • 9/16 – Jędrzej
  • 9/16 – Płocha
  • 9/16 – GML
  • 9/16 – Pueblos (Bielsko-Biała)

WBW Freestyle Rap Battle el.4 – Białystok | edytuj kod

15 października 2016 –Białystok – Klub REJS

Gramofony: DJ Skrusz

Jury: Theodor, Mentor

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Ryba (Radom)
  • 2 – Bober (Bielsko-Biała)
  • 3/4 – Radzias
  • 3/4 – Murzyn (Warszawa)
  • 5/8 – Pueblos (Bielsko-Biała)
  • 5/8 – Q-Key
  • 5/8 – Batman
  • 5/8 – Babinci (Płock)
  • 9/16 – Buczi
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Bambo
  • 9/16 – Kenny
  • 9/16 – Bercik
  • 9/16 – GML
  • 9/16 – Seb
  • 9/16 – Igor

WBW Freestyle Rap Battle el.5 – Wrocław | edytuj kod

22 października 2016 –Wrocław – klub Przybij Piątaka

Gramofony: DJ Krootki

Jury: Filipek, Czeski, Kuba Stemplowski

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Milu
  • 2 – Bober (Bielsko-Biała)
  • 3/4 – Er
  • 3/4 – Oset
  • 5/8 – Murzyn (Warszawa)
  • 5/8 – Biały
  • 5/8 – Babinci (Płock)
  • 5/8 – Pejter
  • 9/16 – Radzias
  • 9/16 – Suweren
  • 9/16 – Will Spliff
  • 9/16 – Fugu
  • 9/16 – Kenny
  • 9/16 – Majster
  • 9/16 – Q-Key
  • 9/16 – Płocha

WBW Freestyle Rap Battle el.6 – Toruń | edytuj kod

5 listopada 2016 –Toruń – klub NRD

Gramofony: DJ CHMIELIX

Jury: Filip Rudanacja, Dondi

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Kaz
  • 2 – Filipek
  • 3/4 – Babinci (Płock)
  • 3/4 – Edzio
  • 5/8 – Radzias
  • 5/8 – Bober (Bielsko-Biała)
  • 5/8 – OSB
  • 5/8 – Bambo
  • 9/16 – Biały
  • 9/16 – Hamst
  • 9/16 – Wueno
  • 9/16 – Q-Key
  • 9/16 – Pueblos (Bielsko-Biała)
  • 9/16 – Murzyn (Warszawa)
  • 9/16 – Łucznik
  • 9/16 – Lewy

WBW Freestyle Rap Battle el.7 – Częstochowa | edytuj kod

11 listopada 2016 – Częstochowa – klub Rura

Gramofony: DJ Simple

Jury: Czeski, Mikser,

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Szyderca
  • 2 – Bober (Bielsko-Biała)
  • 3/4 Radzias
  • 3/4 – Pueblos (Bielsko-Biała)
  • 5/8 – Galop
  • 5/8 – Murzyn (Warszawa)
  • 5/8 – Filipek
  • 5/8 – Kenny
  • 9/16 – Babinci (Płock)
  • 9/16 – Q-Key
  • 9/16 – Bilu
  • 9/16 – Will Spliff
  • 9/16 – Buczi
  • 9/16 – Labelny
  • 9/16 – Kałach
  • 9/16 – Bambo

FINAŁ | edytuj kod

26 listopada 2016 –Warszawa – klub Proxima

Gramofony: DJ Grubaz

Jury: Muflon, Puoć, Filip Rudanacja

Prowadzący: Dolar

Klasyfikacja:

  • 1 – Bober (Bielsko-Biała)
  • 2 – Kaz
  • 3/4 – Milu
  • 3/4 – Ryba (Radom)
  • 5/8 – Toczek
  • 5/8 – Szyderca
  • 5/8 – Yowee
  • 5/8 – Spartiak

WBW 2015 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Warszawa | edytuj kod

26 września 2015 – Warszawa – klub HARENDA

gramofony: DJ DREWNIANE PALCE

jury: Muflon, Trzy Sześć

prowadzenie: Theodor

klasyfikacja:

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Łódź | edytuj kod

3 października 2015 – Łódź – GLOW CLUB

gramofony: DJ BAFF WEED

jury: Bonez, Green

prowadzenie: Theodor

klasyfikacja:

WBW Freestyle Rap Battle el.3 – Gdańsk | edytuj kod

10 października 2015 – Gdańsk – klub BUFFET

gramofony: DJ SERIO?

jury: Bośniak, Rakraczej

prowadzenie: Theodor

klasyfikacja:

  • 1 – Edzio (Gdańsk)
  • 2 – Bober (Bielsko-Biała)
  • 3/4 – Kaz (Działdowo)
  • 3/4 – Milu (Wrocław)
  • 5/8 – Yowee (Lębork)
  • 5/8 – GML
  • 5/8 – Pueblos (Bielsko-Biała)
  • 5/8 – Peka
  • 9/16 – Dudi
  • 9/16 – Głosu
  • 9/16 – Dejwid
  • 9/16 – Zdzichu Banan
  • 9/16 – Osb
  • 9/16 – Toszek
  • 9/16 – Czerwień

WBW Freestyle Rap Battle el.4 – Wrocław | edytuj kod

17 października – Wrocław – PRZYBIJ PIĄTAKA

gramofony: DJ SKIPLESS

jury: Czeski, Kuba Stemplowski, Emczas

prowadzenie: Theodor

klasyfikacja:

WBW Freestyle Rap Battle el.5 – Białystok | edytuj kod

24 października 2015 – Białystok – klub REJS

gramofony: DJ GARFIELD

jury: Pogo, Sosen

prowadzenie: Theodor

klasyfikacja:

  • 1 – Filipek (Milicz)
  • 2 – Radzias
  • 3/4 – Bober (Bielsko-Biała)
  • 3/4 – Głosu
  • 5/8 – CH.Z.M
  • 5/8 – Milu (Wrocław)
  • 5/8 – Murzyn (Warszawa)
  • 5/8 – GML
  • 9/16 – Emate
  • 9/16 – Panoramiczny
  • 9/16 – Toczek
  • 9/16 – Przemek
  • 9/16 – Seb (Łomża)
  • 9/16 – Zwykły Andrzej
  • 9/16 – Pueblos (Bielsko-Biała)
  • 9/16 – Batman

WBW Freestyle Rap Battle el.6 – Warszawa | edytuj kod

31 października 2015 – Warszawa

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Flint, Solar

prowadzenie: Theodor

klasyfikacja:

  • 1 – Yowee (Lębork)
  • 2 – Biały
  • 3/4 – Czarna Owca
  • 3/4 – Pueblos (Bielsko-Biała)
  • 5/8 – Kapsel
  • 5/8 – Sid (Zielona Góra)
  • 5/8 – Osb
  • 5/8 – Jędrzej
  • 9/16 – Matis
  • 9/16 – Radzias
  • 9/16 – Milu
  • 9/16 – Ślepy
  • 9/16 – Kakiet
  • 9/16 – Filozof
  • 9/16 – Milan (Ozorków)
  • 9/16 – Pelikan

FINAŁ | edytuj kod

28 listopada – Warszawa – Proxima

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Czeski, Dolar, Flint

prowadzenie: Duże Pe

klasyfikacja:

WBW 2014 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Warszawa | edytuj kod

27 września 2014 – Warszawa – klub HARENDA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Muflon, Solar

prowadzenie: Dolar

klasyfikacja:

  • 1 – FIlipek (Milicz)
  • 2 – Oset (Łódź)
  • 3/4 – Jakonn
  • 3/4 – Biały
  • 5/8 – Adezet
  • 5/8 – Majkel
  • 5/8 – Bajorson
  • 5/8 – Miły
  • 9/16 – MC Blanty Kręce
  • 9/16 – Grejtu
  • 9/16 – Skorek
  • 9/16 – Jędrzej
  • 9/16 – Blaff
  • 9/16 – GML
  • 9/16 – Kot
  • 9/16 – Junior

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Łódź | edytuj kod

12 października 2014 – Łódź – klub LUKA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Green, Theodor

prowadzenie: Dolar

klasyfikacja:

  • 1 – Pueblos (Bielsko-Biała)
  • 2 – Oset (Łódź)
  • 3/4 – Bonez (Łódź)
  • 3/4 – Kot
  • 5/8 – Oskier
  • 5/8 – Wojciu
  • 5/8 – Kubinho
  • 5/8 – GML
  • 9/16 – Lenon
  • 9/16 – Matini Raper
  • 9/16 – MC Blanty Kręce
  • 9/16 – Biały
  • 9/16 – Kabull
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – Artens
  • 9/16 – Ściema ŁDZ

WBW Freestyle Rap Battle el.3 – Warszawa | edytuj kod

18 października 2014 – Warszawa – klub HARENDA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Flint, Proceente

prowadzący: Dolar

klasyfikacja:

  • 1 – Pejter (Wałbrzych)
  • 2 – Edzio (Gdańsk)
  • 3/4 – Bogaty Ziomek Tomba
  • 3/4 – Jędrzej
  • 5/8 – Czarna Owca
  • 5/8 – Adezet
  • 5/8 – Oset (Łódź)
  • 5/8 – Biały
  • 9/16 – Spartiak (Wrocław)
  • 9/16 – Ziutek
  • 9/16 – Miły
  • 9/16 – Bajorson
  • 9/16 – Emcef
  • 9/16 – Kazik
  • 9/16 – Hamst

WBW Freestyle Rap Battle el.4 – Gdańsk | edytuj kod

15 listopada 2014 – Gdańsk – klub BUFFET

gramofony: DJ SERIO?

jury: Czeski, Theodor

prowadzący: Dolar

klasyfikacja:

  • 1 – Bośniak (Gdańsk)
  • 2 – Edzio (Gdańsk)
  • 3/4 – Jędrzej
  • 3/4 – Somal
  • 5/8 – GML
  • 5/8 – Kapsel PN
  • 5/8 – Skorek
  • 5/8 – CH.Z.M
  • 9/16 – Hamst
  • 9/16 – Ziarecki
  • 9/16 – Sid
  • 9/16 – Peka
  • 9/16 – Tsuko
  • 9/16 – Murzyn (Warszawa)
  • 9/16 – MC Blanty Kręce
  • 9/16 – Dejwid

FINAŁ | edytuj kod

29 listopada 2014 – Warszawa – Proxima

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Muflon, Flint, Czeski

prowadzenie: Dolar

klasyfikacja:

WBW 2013 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Warszawa Grand Prix Śródmieścia | edytuj kod

28 września 2013 – Warszawa – klub Harenda

gramofony: DJ BAFF WEED

jury: Muflon, Solar

prowadzenie: Puoć

klasyfikacja

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Warszawa Grand Prix Woli | edytuj kod

11 października 2013 – Warszawa – klub ODESSA

gramofony: DJ BAFF WEED

jury: Jakuza, Proceente

prowadzenie: Puoć

klasyfikacja:

  • 1 – Szyderca (Tuchów)
  • 2 – Filozof (Dęblin)
  • 3/4 – Feranzo (Jarocin)
  • 3/4 – Oset (Łódź)
  • 5/8 – Skajsdelimit (Warszawa)
  • 5/8 – Galop
  • 5/8 – Bajorson
  • 5/8 – Rademenez
  • 9/16 – Matini Raper
  • 9/16 – Tazz
  • 9/16 – Adezet
  • 9/16 – Jakonn
  • 9/16 – Edzio (Gdańsk)
  • 9/16 – Albi
  • 9/16 – Emcef
  • 9/16 – GML

WBW Freestyle Battle el.3 – Warszawa Grand Prix Woli vol.2 | edytuj kod

26 października 2013 – Warszawa – klub ODESSA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Flint, Theodor

prowadzenie: Puoć

klasyfikacja:

WBW Freestyle Battle el.4 – Warszawa Grand Prix Mokotowa | edytuj kod

9 listopada 2013 – Warszawa – klub FONOBAR

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Ematei, Trzy-Sześć

prowadzenie: Puoć

klasyfikacja:

FINAŁ | edytuj kod

23 listopada 2013 – Warszawa – klub PROXIMA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Jakuza, Solar, Flint

prowadzenie: Puoć, Muflon

klasyfikacja:

WBW 2012 | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

WBW Freestyle Rap Battle el.1 – Warszawa Grand Prix Powiśla | edytuj kod

28 września 2012 – Warszawa – klub Harenda

gramofony: DJ BLACK BELT GREG

jury: Jakuza, Flint

prowadzenie: Muflon

klasyfikacja:

  • 1 – Bonez
  • 2 – Quebonafide (Ciechanów)
  • 3/4 – Edzio (Gdańsk)
  • 3/4 – Szyderca (Tuchów)
  • 5/8 – Theodor (Warszawa)
  • 5/8 – Dudward
  • 5/8 – Gryzu
  • 5/8 – Feranzo
  • 9/16 – Albi
  • 9/16 – Fresz
  • 9/16 – Konrad
  • 9/16 – Symon
  • 9/16 – Filozof
  • 9/16 – Bajorson
  • 9/16 – Iwan
  • 9/16 – Konrad (Kańczuga)

WBW Freestyle Rap Battle el.2 – Warszawa Grand Prix Śródmieścia | edytuj kod

13 października 2012 – Warszawa – klub MOCCA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Jakuza, Proceente

prowadzenie: Muflon

klasyfikacja:

WBW Freestyle Rap Battle el.3 – Warszawa Grand Prix Pragi | edytuj kod

26 października 2012 – Warszawa – klub HYDROZAGADKA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Jakuza, Dolar

prowadzenie: Muflon

klasyfikacja:

  • 1 – Filozof
  • 2 – Ymcyk
  • 3/4 – Kot
  • 3/4 – Konrad
  • 5/8 – Iwan
  • 5/8 – Bajorson
  • 5/8 – Szyderca (Tuchów)
  • 5/8 – Babinci
  • 9/16 – Leman
  • 9/16 – Ślepy
  • 9/16 – Emcef
  • 9/16 – Rożek
  • 9/16 – Bitu
  • 9/16 – Quebonafide (Ciechanów)
  • 9/16 – Świru

WBW Freestyle Rap Battle el.4 – Warszawa Grand Prix Mokotowa | edytuj kod

10 listopada 2012 – Warszawa – klub FONOBAR

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Jakuza, Eskobar

prowadzenie: Muflon

klasyfikacja:

  • 1 – Quebonafide (Ciechanów)
  • 2 – Tymin
  • 3/4 – Czeski (Strzelce Opolskie)
  • 3/4 – Theodor (Warszawa)
  • 5/8 – Konrad
  • 5/8 – Kot
  • 5/8 – Kubinho
  • 5/8 – Albi
  • 9/16 – Babinci
  • 9/16 – ES THE KOT
  • 9/16 – Skajsdelimit
  • 9/16 – Villmar
  • 9/16 – Ymcyk
  • 9/16 – Bajorson
  • 9/16 – Gix
  • 9/16 – Adezet

FINAŁ | edytuj kod

23 listopada 2012 – Warszawa – klub PROXIMA

gramofony: DJ GRUBAZ

jury: Dolar, Eskobar, Flint, Proceente

prowadzenie: Muflon

klasyfikacja:

WBW 2006 | edytuj kod

Grand Prix | edytuj kod

WBW Freestyle Grand Prix – Warszawa | edytuj kod

Pogo

28 kwietnia 2006 – Warszawa – Piwnica pod Harendą

gramofony: DJ Grubaz, DJ Homer

jury: Jakuza, Rufin MC, Numer Raz

prowadzenie: CNE

klasyfikacja:

WBW Freestyle Grand Prix – Łódź | edytuj kod

6 maja 2006 – Łódź – Cube

gramofony: DJ Homer, DJ Technik (rbk dj’s)

jury: Jakuza, Tezet, Enter

prowadzenie: CNE

klasyfikacja:

WBW Freestyle Grand Prix – Poznań | edytuj kod

20 maja 2006

klub: Piwnica 21

gramofony: DJ Grubaz, DJ Bart

prowadzenie: CNE

jury: Jakuza, Rufin MC, Kada

klasyfikacja:

WBW Freestyle Grand Prix – Rzeszów | edytuj kod

27 maja 2006

klub: Pod palmą

gramofony: DJ Grubaz, DJ Technik (rbk dj’s)

prowadzenie: Emil Blef

jury: Jakuza, DJ Osa, Sokół

klasyfikacja:

WBW Freestyle Grand Prix – Białystok | edytuj kod

data: 3 czerwca 2006

miejsce: Białystok – Loft

gramofony: DJ Grubaz, DJ Bart

jury: Jakuza, Rufin MC, Numer Raz

prowadzenie: Emil Blef

klasyfikacja:

Wielka Bitwa Warszawska – Warszawa (Finał WBW'06) | edytuj kod

data: 10 czerwca 2006

miejsce: Warszawa – Palladium

gramofony: DJ Grubaz, DJ Homer, DJ Technik

jury: Jakuza, Flinstone, Rufin MC, Roball

prowadzenie: CNE

Finaliści:

*Ponieważ Raczej (Gdańsk), który zajął w gdańskich eliminacjach miejsce premiowane awansem do finału WBW zrezygnował z udziału w wielkim finale przeprowadzona zostanie bitwa barażowa. Odbędzie się ona 9 czerwca o godzinie 17:00 podczas festiwalu Hip-Hop Praga w Parku Praskim. Do walki staną zdobywcy drugich miejsc, którzy jeszcze nie wywalczyli awansu, a więc Theodor (Warszawa) i Eskaubei (Rzeszów), a także obrońca tytułu mistrzowskiego Pogo (Białystok)

Do finałów zakwalifikował się Theodor (Warszawa) pokonując Pogo (Białystok) oraz Eskaubei (Rzeszów).

WBW 2005 | edytuj kod

Grand Prix | edytuj kod

Podczas 4 turniejów WBW Grand Prix (w Warszawie, Lublinie, Poznaniu i Katowicach) wyłonieni zostaną finaliści (po 2 z każdego turnieju). *awans

WBW Freestyle Grand Prix – Warszawa | edytuj kod

Diox

data: 16 kwietnia 2005

miejsce: Warszawa – Przestrzeń Graffenbergera

klasyfikacja:

  • 1. Duże Pe* (Warszawa)
  • 2. Pogo* (Białystok)
  • 3/4. Robur (Warszawa)
  • 3/4. Gres (Łódź)
  • 5/8. Filip (Toruń)
  • 5/8. TeTris (Siemiatycze)
  • 5/8. Rufin Mc (Piaseczno)
  • 5/8. Majkel (Rokitno)
  • 9/16. Flesh (Izabelin)
  • 9/16. Diox (Stare Babice)
  • 9/16. Feelhip (Warszawa)
  • 9/16. Siódmy (Warszawa)
  • 9/16. Osama Bin Zło (Warszawa)
  • 9/16. Puoć (Łomianki)
  • 9/16. Maver (Darłowo)
  • 9/16. Proceente (Warszawa)

WBW Freestyle Grand Prix – Lublin | edytuj kod

Dolar

data: 23 kwietnia 2005

miejsce: Lublin – Graffiti

klasyfikacja:

  • 1. Tetris* (Siemiatycze)
  • 2. Diox* (Stare Babice)
  • 3/4. Dolar (Lublin)
  • 3/4. Tybet (Lublin)
  • 5/8. Filip (Toruń)
  • 5/8. Puoć (Dziekanów)
  • 5/8. Siódmy (Warszawa)
  • 5/8. Toziom (Lublin)
  • 9/16. Kamel (Dąbrowa Górnicza)
  • 9/16. Lipsie (Warszawa)
  • 9/16. Gres (Łódź)
  • 9/16. Fijas Mc (Lublin)
  • 9/16. Litvin (Lublin)
  • 9/16. Mrm (Świdnik)
  • 9/16. Proceente (Warszawa)
  • 9/16. Majkel (Gliwice)

WBW Freestyle Grand Prix – Katowice | edytuj kod

data: 21 maja 2005

miejsce: Katowice – Mega Club

klasyfikacja:

  • 1. Skow* (Grudziądz)
  • 2. Majkel* (Gliwice)
  • 3/4. Filip (Toruń)
  • 3/4. Stillo (Brzeg Opolski)
  • 5/8. Hary (Dąbrowa Górnicza)
  • 5/8. Czeski (Strzelce Opolskie)
  • 5/8. Siódmy (Warszawa)
  • 5/8. Gres (Łódź)
  • 9/16. Diox (Stare Babice)
  • 9/16. Sensay (Wrocław)
  • 9/16. Proceente (Warszawa)
  • 9/16. Benek (Sosnowiec)
  • 9/16. Kamel (Dąbrowa Górnicza)
  • 9/16. Puoć (Dziekanów)
  • 9/16. Miuosh (Katowice)
  • 9/16. Lhop (Dąbrowa Górnicza)

WBW Freestyle Grand Prix – Poznań | edytuj kod

data: 28 maja 2005

miejsce: Poznań – Eskulap

klasyfikacja:

  • 1. Filip* (Toruń)
  • 2. Dolar* (Lublin)
  • 3/4. Proceente (Warszawa)
  • 3/4. Puoć (Dziekanów)
  • 5/8. Vito Ws (Poznań)
  • 5/8. Bobaz (Wrocław)
  • 5/8. Osi (Poznań)
  • 5/8. Rufin Mc (Piaseczno)
  • 9/16. Anioł (Konin)
  • 9/16. Sancho (Poznań)
  • 9/16. Buras (Zielona Góra)
  • 9/16. Muflon (Warszawa)
  • 9/16. Niemiec (Poznań)
  • 9/16. Goły (Warszawa)
  • 9/16. Lipsie (Warszawa)
  • 9/16. Piecol (Koszalin)

Wielka Bitwa Warszawska – Warszawa (Finał WBW'05) | edytuj kod

data: 10 czerwca 2005

miejsce: Warszawa – Ground Zero

klasyfikacja:

  • 1. Pogo (Białystok)
  • 2. Tetris (Siemiatycze)
  • 3/4. Duże Pe (Warszawa)
  • 3/4. Diox (Stare Babice)
  • 5/8. Dolar (Lublin)
  • 5/8. Filip (Toruń)
  • 5/8. Majkel (Gliwice)
  • 5/8. Skow (Grudziądz)

Faza grupowa | edytuj kod

Grupa A

Grupa B

Półfinały | edytuj kod

Finał | edytuj kod

WBW 2004 | edytuj kod

Turniej został imprezą o zasięgu ogólnopolskim. Do czterech rund eliminacyjnych stanęło 80 frestylowców z całego kraju.

Wielka Bitwa Warszawska – Warszawa (Finał WBW'04) | edytuj kod

data: 14 maja 2004

miejsce: Warszawa – Przestrzeń Graffenberga

klasyfikacja:

  • 1. Duże Pe (Warszawa)
  • 2. Te-Tris (Siemiatycze)
  • 3/4. Flesh (Warszawa)
  • 3/4. Kamel (Stare Babice)
  • 5/8. Dolar (Lublin)
  • 5/8. Tybet (Lublin)
  • 5/8. Robur (Warszawa)
  • 5/8. Vito WS (Poznań)

Grupa A

Grupa B

Półfinały | edytuj kod

Dogrywka między Te-Trisem, Duże Pe i Vito. Odpada VIito.

Finał | edytuj kod

WBW 2003 | edytuj kod

Do eliminacji przystąpiło ponad 30 MC z Warszawy i okolic. Do finału stanęło 4 najlepszych.

data: 29 czerwca 2003

miejsce: Warszawa – Przestrzeń Graffenberga

klasyfikacja:

Przypisy | edytuj kod

  1. Bober broni pas mistrza WBW! - mamy wyniki finału | Popkiller, www.popkiller.pl [dostęp 2018-01-26]  (pol.).
  2. WBW 2015 – znamy tegorocznego mistrza! | Popkiller.
  3. WBW i Wojna O Wawel – znamy wyniki i zwycięzców! | Popkiller.
  4. Szyderca mistrzem WBW 2013 | Popkiller.
  5. Czeski mistrzem WBW 2012! | Popkiller.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "WBW" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy