W ukrytej kamerze


W ukrytej kamerze w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W ukrytej kamerze lub Świat nonsensów u Stevensów (tytuł oryg. The Even Stevens Movie, 2003) – amerykański film komediowy.

Komedia powstała na podstawie serialu telewizyjnego Świat nonsensów u Stevensów, specjalnie dla jego wielbicieli, którzy domagali się pełnometrażowej produkcji. Została częściowo zainspirowany filmem Truman Show.

Premiera filmu w Polsce odbyła się 24 września 2005 roku na kanale HBO z polskim lektorem.
Film potem pojawiał się kilkukrotnie na kanale ZigZap, począwszy od 20 października 2006 roku.
24 października 2009 roku kanał Disney XD również wyemitował film, lecz w wersji z dubbingiem.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Rodzina Stevensów wygrywa wymarzone wakacje. Louis (Shia LaBeouf), Ren (Christy Carlson Romano), Donnie (Nick Spano), ich rodzice (Tom Virtue i Donna Pescow) oraz Beans, przyjaciel domu, wyjeżdżają na daleką wyspę na Pacyfiku o nazwie Mandelino. Wszelkie koszty wyprawy ponosi organizator wyjazdu, Miles McDermott.

Nie są to jednak normalne wakacje. Cała rodzina jest bez przerwy filmowana z ukrycia – uczestniczy bowiem w programie telewizyjnym typu reality show, który staje się bardzo popularny. Aby dalej pozostać na szczycie oglądalności, producenci programu i mieszkańcy wyspy postanawiają skłócić ze sobą rodzinę, co też im się udaje. Od tego czasu rodzina dzieli się na dwie zwaśnione i rywalizujące ze sobą grupy: Louis, Donnie i mama kontra Ren, Beans i tata. Telewizja podstępem stawia członków rodziny w bardzo bezsensownych sytuacjach.

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: Sun Studio Polska
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi: Tomasz Robaczewski
Wystąpili:

i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "W ukrytej kamerze" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy