Wadym Łazorenko


Wadym Łazorenko w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wadym Mykołajowycz Łazorenko, ukr. Вадим Миколайович Лазоренко, ros. Вадим Николаевич Лазоренко, Wadim Nikołajewicz Łazorienko (ur. 1 marca 1965 w Kijowie) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji obrońcy, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Wychowanek Dynama Kijów. Pierwszy trener Jewhen Kotelnykow. W 1983 rozpoczął karierę piłkarską w drużynie Dynamo Irpień. Potem przeszedł do Nywy Tarnopol. W 1987 powrócił do Dynama Irpień, który w następnym roku przeniósł się do Białej Cerkwi. Na początku 1992 wyjechał do Słowacji, gdzie bronił barw ZŤS Košice, w którym zakończył karierę piłkarza.

Kariera trenerska | edytuj kod

Karierę szkoleniowca rozpoczął po zakończeniu kariery piłkarza. Najpierw trenował kluby Schid Sławutycz i Systema-Boreks Borodzianka. W lipcu 1997 został mianowany na stanowisko głównego trenera Obołoń-PWO Kijów[1], którym kierował do września 1999. Potem pomagał trenować Borysfen Boryspol. Na początku XXI wieku powrócił do klubu, w którym spędził prawie całą swoją karierę piłkarską i który nazywał się Roś Biała Cerkiew. W lipcu 2002 objął prowadzenie klubem Desna Czernihów, w którym pracował do czerwca 2004. W 2005 dołączył do sztabu szkoleniowego Arsenału Kijów[2]. 10 kwietnia 2008 otrzymał zaproszenie na stanowisko głównego trenera Stali Dnieprodzierżyńsk[3], ale już 5 maja podał się do dymisji. Potem pracował w Federacji Futbolu Ukrainy, a od 2009 prowadził klub Jednist' Płysky[4]. W lipcu 2011 zaproszony przez trenera Witalija Kwarcianego pomagać trenować Wołyń Łuck[5]. Od 19 czerwca do 11 lipca z Kwarcianym pracował w sztabie szkoleniowym Krywbasu Krzywy Róg[6]. 6 września 2012 razem z Kwarcianym przeszedł do Metałurha Zaporoże[7], w którym pracował do końca 2012 roku. Od 12 czerwca 2013 pracuje w sztabie szkoleniowym Worskły Połtawa[8].

Przypisy | edytuj kod

  1. Лазоренко Вадим Николаевич как тренер
  2. Пауза в чемпионате: запорожский "Металлург" отправился в Крым, а "Арсенал" - в Турцию - UA-Футбол
  3. Первая лига. "Сталь" (Днепродзержинск) - "Днестр" 0:2. Первый блин нового тренера хозяев - UA-Футбол
  4. Вадим Лазоренко: "Стажувалися у мюнхенському "Байєрні" - UA-Футбол
  5. Віталій Кварцяний: "Я даватиму інтерв’ю, коли все закінчиться" - UA-Футбол
  6. Кварцяный покинул расположение "Кривбасса" - UA-Футбол
  7. Кварцяный сформировал тренерский штаб запорожского "Металлурга" - UA-Футбол
  8. Официально: У "Ворсклы" новый тренерский штаб во главе с Сачко - UA-Футбол

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wadym Łazorenko" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy