Warszawskie Studium Filozofii i Teologii


Studium Filozofii i Historii Idei WSFT w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Warszawskie Studium Filozofii i Teologii) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Studium Filozofii i Historii Idei WSFT – instytucja edukacyjna założona i prowadzona przez Fundację "WSFT", z siedzibą w Warszawie, specjalizująca się w prowadzeniu całorocznych, weekendowych cyklów wykładowych skierowanych do osób posiadających wyższe wykształcenie, które pragną pogłębić swoją wiedzę w zakresie filozofii, historii idei, dziejów relgii.

Studium powstało z inicjatywy Anny Krajewskiej, która zorganizowała cykl wykładów na temat filozofii i teologii przy klasztorze Dominikanów na Warszawskim Służewie. Wykłady prowadzili wówczas m.in. Wacław Hryniewicz, Władysław Stróżewski, Tomasz Węcławski, Cezary Wodziński, Ewa Wipszycka i Grzegorz Ryś[1].

W 2007 r została zarejestrowana Fundacja "WSFT", która przekształciła nieformalną instytucję wykładową w Studium Filozofii i Historii Idei WSFT oraz wynajęła na jego potrzeby sale wykładowe w "Centrum Łowicka" na Mokotowie w Warszawie[1]. W Studium prowadzili wykłady m.in: Tadeusz Dzidek, Tadeusz Bartoś, Tomasz Węcławski, Karol Karski,Tadeusz Gadacz i wielu innych[2].


Przypisy | edytuj kod

  1. a b Katarzyna Wiśniewska, Poszukiwania po czterdziestce, gazeta.pl, 2008-07-05
  2. Oficjalna strona Studium
Na podstawie artykułu: "Warszawskie Studium Filozofii i Teologii" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy